Basket - Domani 28/11, 2020

Australia
05:05Townsville DSouthside D4.75 1.15
07:05Adelaide Lightning DSydney D1.35 2.90
09:35Bendigo DCanberra Capitals D9.50 1.03
Austria
19:30KapfenbergUBSC Graz   
Austria
16:30SalzburgJennersdorf   
17:00Basket FlamesRaiders Tirol   
18:00MattersburgDornbirn Lions   
Bielorussia
11:00GrodnoSDUSHOR Minsk   
12:00GomelImpuls   
13:00RubonBrest   
13:30Tsmoki Minsk 3Grodno GrSU   
Bosnia & Herzegovina
19:00BoracMrkonjic Grad   
20:00Leotar TrebinjeCapljina   
Bosnia & Herzegovina
15:30Jedinstvo Dzenex DMladi Krajisnik D   
17:00Play Off Sarajevo DJumper D   
18:00Banovici DOrlovi D   
18:00Konjic DLeotar Trebinje D   
19:00Feniks DCelik Zenica D   
Brasile
20:00Corinthians PaulistaMogi   
Croazia
16:00JazineCedevita   
17:30BoscoPula   
18:00KK SamoborKastela   
Croazia
15:15KAZL DZadar D   
16:00FSV Rijeka DMursa Osijek D   
16:00Rockwool Pula DRagusa Dubrovnik D   
18:00ZKK Sibenik DSplit D   
19:00ZKK Medvescak DNovi Zagreb D   
Danimarca
14:00Aabyhoj DWolfpack D   
14:30Amager DSisu D   
Europa
16:00BielorussiaCipro   
16:00IslandaKosovo   
19:00AlbaniaPortogallo   
19:00LussemburgoSlovacchia   
Europa
15:00ItaliaMacedonia del Nord1.12 5.40
15:30SvizzeraSerbia8.50 1.04
16:30RomaniaPolonia7.00 1.07
17:10AustriaUngheria2.10 1.65
18:30FinlandiaGeorgia3.80 1.22
19:30EstoniaRussia2.10 1.65
19:30IsraeleSpagna3.05 1.33
20:10SloveniaUcraina1.40 2.70
Finlandia
14:00JyvaskylaKorikouvot   
17:00ToPoHonka   
Finlandia
13:00Lappeenranta DEspoo Team D   
13:00Tapiolan Honka DPyrinto D   
14:00Kouvottaret DVimpelin Veto D   
16:00Forssan Alku DTorpan Pojat Helsinki D   
Francia
18:00Nantes DFlammes Carolo D   
18:30ESB Villeneuve DTarbes GB D   
19:00Lattes Montpellier DLa Roche D   
20:00Charnay Bourgogne Sud DUnion Hainaut D   
Germania
19:00EhingenArtland   
19:30HeidelbergKirchheim   
19:30PS KarlsruheLeverkusen   
Germania
18:00SandersdorfMunster   
19:00CoburgDresden   
19:00G. DusseldorfItzehoe   
19:00HanauFrankfurt 2   
19:30College KarlsruheOrangeAcademy   
19:30ETV HamburgBochum   
19:30IserlohnKoln   
19:30KoblenzBIS Baskets Speyer   
19:30SchwelmRSV Eintracht   
Germania
18:00Halle DFlippo D   
18:00Herner DGiroLive D   
19:00Marburg DFreiburg D   
Italia
18:30Basket NapoliLatina   
Italia
16:30BK Costa DSassari D   
18:00Bologna DBattipaglia D   
Lituania
15:00EzerunasKlaipedos Neptunas   
15:00GargzduSuduva-Mantinga   
15:00Zalgiris Kaunas 2Delikatesas Joniskis   
Lituania
17:15Siauliai-Universitetas DAistes LSU Kaunas D   
Macedonia del Nord
19:00Basket Kam DKumanovo D   
19:00MZT Skopje DVardar D   
19:00Rabotnicki DGostivar D   
19:00Struga DPanteri D   
19:00Trokal DShkupi D   
Norvegia
14:00Nidaros JetsTromso   
16:00Centrum TigersAsker   
17:00FroyaFyllingen   
Norvegia
15:00Ulriken DHoybraten D   
Nuova Zelanda
07:30Oceana Otago Gold Rush DCapital Swish D   
Polonia
17:00KrosnoKotwica Kolobrzeg   
17:00Nysa KlodzkoWKK Wroclaw   
17:00PelplinDziki Warszawa   
17:30LancutPruszkow   
17:30Pogon PrudnikGornik Walbrzych   
17:30Poli. OpolskaKsiezak Lowicz   
18:30Slask Wroclaw IIWisla Krakow   
Polonia
16:00GTK Gdynia DLublin D   
19:00Polkowice DArtego Bydgoszcz D   
19:30AZS Poznan DGorzow D   
Puerto Rico
23:00Indios de MayaguezCariduros Fajardo   
02:00Mets de GuaynaboBrujos de Guayama   
23:00San GermanAguada Santeros   
Regno Unito
19:00Surrey ScorchersWorcester Wolves   
Regno Unito
16:15Cardiff Met Archers DBA London Lions D   
17:00Manchester Mystics DNottingham Wildcats D   
Repubblica Ceca
14:00Ostrava DZabiny Brno D   
16:00Chomutov DSlovanka D   
16:00Hradec Kralove DChance U19 D   
17:00Slavia Prague DKP Brno D   
Romania
15:30Rapid Bucuresti DPhoenix Constanta D   
16:00Cluj Napoca DCSM Oradea D   
18:30Agronomia Bucuresti DCSBT Alexandria D   
18:30FCC ICIM Arad DSatu Mare D   
Russia
16:00Khimki-PodmoskovieMBA Moscow   
Russia
15:00UMMC Ekaterinburg DEnisey Krasnoyarsk D   
Serbia
17:30RadnickiKolubara   
18:00Zlatibor CajetinaKK Dynamic   
19:00SlogaVojvodina Novi Sad   
Serbia
14:30Radnicki Kragujevac DDuga D   
17:00Novosadska Novi Sad DStella Rossa D   
17:00Vrbas DArt Basket D   
Slovacchia
17:30Poprad DRuzomberok D   
18:00BK SKP 08 Banska Bystrica DYoung Angels Kosice D   
18:00Piestanske Cajky DSpisska Nova Ves D   
18:00Samorin DSK UMB Banska Bystrica D   
Slovenia
18:00RogaskaPodcetrtek   
Slovenia
17:00Ledita DTriglav D   
Sud Corea
10:00Hana 1Q DWoori Wibee D   
Svezia
14:00Alvik DUppsala D   
15:00Helsingborg DVisby D   
15:00Norrkoping DSodertalje D   
15:30Hogsbo DLund D   
16:00Umea DMarbo D   
Svizzera
17:30BBC Troistorrents DNyon D   
17:30Fribourg DPully D   
Turchia
13:00Yalova Bld.Manisa   
14:00Sigortam.net ITUBornova   
14:30GemlikKocaeli   
Turchia
12:00Elazig Il Ozel Idare DCBK Mersin D   
13:00Ormanspor DBotas D   
14:00Bellona Kayseri DCanik Belediye D   
15:00Nesibe Aydin DCankaya D   
Ucraina
16:00BIPAMykolaiv   
Ucraina
12:00Rivne DPrometey D   
13:00Berdyansk DVinnytski Blyskavky D   
13:00Odessa DFrankivsk Halichina D   
Ungheria
17:00Szekszard DPINKK-Pecsi D   
18:30Miskolc DPEAC-Pecs D   
Uruguay
00:15UrundayTrouville2.00 1.70
02:30AguadaNacional1.32 3.00
USA
22:00Georgia StateToccoa Falls   
22:00LouisvilleSeton Hall   
22:00N. Carolina A&TChicago St   
22:00Santa ClaraUC Davis   
22:00St. PetersLa Salle   
22:00UTSA RoadrunnersTexas-Permian Basin   
22:00Youngstown StateSiu Edwardsville   
22:30BuffaloTowson   
23:00ArizonaGrambling St.   
23:00IowaSouthern   
23:00Queens RoyalsHoward   
23:00SE Missouri StateNorthern Colorado   
23:30N.C. StateNorth Florida   
00:00Appalachian StateCarver Bible   
00:00Arizona ChristianNew Mexico State   
00:00MarshallTennessee State   
01:00AR Little RockNC Greensboro   
01:00Cal PolyBethesda   
01:00Idaho StateNicholls State   
01:00MarquetteEastern Illinois   
01:00PortlandIdaho   
01:00RutgersFairleigh Dickinson   
01:00San Diego StateUC Irvine   
01:00South AlabamaMobile   
01:00VanderbiltValparaiso   
01:00Wake ForestLongwood   
01:30Louisiana TechTexas Arlington   
02:00Georgia TechMercer   
02:00Missouri StateEvangel   
02:00Murray StateKentucky Wesleyan Panthers   
02:00UConnHartford   
02:30Kansas StateColorado   
03:00Morehead StateRichmond   
03:00Utah UtesNew Orleans   
03:00WisconsinArkansas-Pine Bluff   
04:00PacificFresno State   
17:00Abilene ChristianNebraska O.   
18:00Bowling GreenSouth Carolina St   
18:00NebraskaNorth Dakota St.   
18:00Queens RoyalsBelmont   
19:00Coll Of CharltnLimestone College   
19:00NC WilmingtonTroy   
19:00Penn StateVMI   
19:00PittsburghDrexel   
20:00Chattanooga MocsNorthern Kentucky   
20:00DukeCoppin State   
20:00Florida AtlanticMobile   
20:00FurmanUSC Upstate   
20:00JacksonvilleSouthern Miss   
20:00Kent StateAlcorn State   
20:00Morgan StateBowie   
20:00RiceOur Lady Of The Lake   
20:00Stony BrookFairfield   
20:00UCF KnightsOklahoma   
20:00WoffordCarver Bible   
21:00BuffaloArmy   
21:00DenverRegis University   
21:00HowardGeorge Mason   
21:00Mt. St. MarysNavy   
21:00PortlandWilliam Jessup   
21:00Southern UtahSaint Katherine   
21:00St. Francis (PA)UMBC Retrievers   
21:00St. LouisLSU   
21:00Tenn. MartinBlue Mountain   
21:00Texas A&M-CCTexas State   
21:00UABSE Louisiana   
22:00Coastal CarolinaN.C. Wesleyan   
22:00Dixie StateWeber State   
22:00ElonHigh Point   
22:00Georgia SouthernCoastal Georgia   
22:00Illinois StateUMass Lowell   
22:00Kennesaw StateToccoa Falls   
22:00La LafayetteLoyola NO   
22:00LibertySouth Carolina   
22:00MinnesotaLoyola Marymnt   
22:00NC AshevilleWestern Carolina   
22:00NorthwesternSouth Carolina   
22:00Texas ArlingtonNorthwestern St.   
22:00TrineWestern Michigan   
22:00UC DavisIdaho State   
22:00UTRGVUTSA Roadrunners   
22:00WyomingMiss. Valley St.   
23:00Air ForceCS Northridge   
23:00LipscombLamar   
23:00USCMontana   
23:30South FloridaRhode Island