Pallavolo - Sabato 01/02, 2020

Argentina
01:00San Jose DSan Lorenzo D   
01:00Villa Dora DMupol D   
01:30Velez Sarsfield DBoca Juniors D   
Austria
16:00Sokol WienWeiz   
16:30VBK KlagenfurtAmstetten NO   
19:00WaldviertelUVC Graz   
Austria
15:00Tirol InnsbruckOberndorf   
15:00Weiz 2SK Posojilnica 2   
16:30TSV HartbergHausmannstatten   
18:00SV SalzburgVC Mils   
18:30Akad. GrazWr. Neustadt   
19:00LiebenauRoadrunners/Perchtoldsdorf   
19:00VBK Klagenfurt 2UVC Graz 2   
19:00WolfurtLenzing   
Austria
17:00VC Tirol DUVC Graz D   
19:00Brunnenbau DLinz-Steg D   
19:00Hartberg DSG TI-Volley D   
20:30Salzburg DWildcats D   
Austria
14:00VBK Klagenfurt DUVC Graz 2 D   
15:00SG SVS hotVolleys DDornbirn D   
15:30ATSE Graz DWildcats 2 D   
16:30Brunnenbau 2 DLinz-Steg 2 D   
18:00Seekirchen DBisamberg D   
18:00SU Inzingvolley DOberndorf D   
Belgio
20:30Lindemans AalstPrefaxis Menen   
20:30MaaseikVDK G.   
20:30RoeselareAchel   
Belgio
20:30Charleroi DAsterix Avo D   
20:30Gent DTchalou D   
20:30Tongeren DAntwerp D   
Brasile
00:00FunvicVolei Ribeirao   
23:00BlumenauPonta Grossa   
23:00Sada CruzeiroUM Itapetininga   
Bulgaria
16:00DunavNeftohimic Burgas   
Bulgaria
17:00Maritsa Plovdiv DKazanlak D   
Croazia
18:00MarsoniaTrnje   
18:00RijekaCentrometal   
18:00SisakMok Mursa   
18:00VarazdinMok Rovinj   
18:00ZadarSplit   
Croazia
18:00Olimpik DMarina Kastela D   
18:00Porec DZOK Osijek D   
18:00Vukovar DSplit D   
Croazia
18:00Dubrovnik DDon Bosco D   
18:00Karlovac DMladost II D   
18:00Nova Gradiska DZadar D   
18:00Veli Vrh DDrenova D   
Danimarca
12:00RandersDHV Odense   
Danimarca
15:00KogeGentofte 2   
Danimarca
13:00Koge DGentofte D   
14:00Brøndby DFortuna Odense D   
Danimarca
13:30Esbjerg DDHV Odense D   
Danimarca
11:00Koge 2 DGentofte 2 D   
Estonia
11:00NoortekoondisTallin University   
12:00KiiliJarvamaa   
12:00Tallinn IILiider   
13:00RakvereSaaremaa 2   
14:30Eesti MaaulikooliValio Voru   
Europa
18:00ACH Ljubljana (Slo)Aich/Dob (Aut)   
Europa
17:00Kastela D (Cro)Brcko D (Bih)   
18:30Mladost D (Cro)Calcit Kamnik D (Slo)   
19:00GEN-I Volley NG D (Slo)UOK Banja Luka D (Bih)   
Europa
15:00JekabpilsSaaremaa   
16:00ParnuBiolars/Olaine   
18:00TallinnRTU   
Europa
12:00Ausrine KKSC DKaunas D   
13:00TTU DRiga VS D   
15:00Noortekoondis DJelgava D   
16:00VK miLATss DAlytus D   
Finlandia
16:00HurrikaaniETTA   
16:00Karelian HurmosVantaa Ducks   
16:00SavoLakkapaa   
Finlandia
16:00OrPo DLP-Vampula D   
16:00Polkky Kuusamo DLiigaPloki D   
Francia
19:00RennesToulouse   
20:00AjaccioTours   
20:00MontpellierPoitiers   
20:00NarbonneChaumont   
20:00ParisSète   
Francia
19:00NancyPlessis Robinson   
20:00MartiguesLozere   
20:00St-QuentinIllacaise   
Francia
17:00Nantes DVenelles D   
19:00RC Cannes DMarcq Baroeul D   
19:00Saint-Raphael DMulhouse D   
20:00Chamalierois DFrance Avenir 2024 D   
20:00TFOC DLe Cannet D   
20:00Vandoeuvre DMougins D   
20:30Beziers DParis D   
Germania
15:10LuneburgHerrsching   
18:00NetzhoppersBuhl   
19:30RottenburgBR Volleys   
19:30UV FrankfurtFriedrichshafen   
Germania
19:00BocholtKiel   
19:00MitteldeutschlandBitterfeld   
20:00EssenSchuttorf   
Germania
19:00LeipzigVI Frankfurt   
19:00VC GothaGonsenheim   
19:30SchwaigMimmenhausen   
20:00DelitzschGrafing   
20:00FreiburgUnterhaching II   
20:00KriftelKarlsruhe   
Germania
18:00Aachen DWiesbaden D   
18:00Erfurt DDresdner SC D   
19:00Suhl DNawaRo Straubing D   
19:30Stuttgart DPotsdam D   
Germania
19:00Berlin DBad Laer D   
19:00Essen-Borbeck DDingden D   
19:00Oythe DPrenzlauer Berg D   
20:00Leverkusen DStralsund D   
Germania
16:00Waldgirmes DDingolfing D   
16:00Wiesbaden II DAllgau Sonthofen D   
Giappone
05:00NagoyaJT Thunders   
05:00Toray ArrowsOsaka Sakai   
07:30Panasonic PanthersSuntory Sunbirds   
08:00Oita MiyoshiNagano   
Grecia
17:00AlexandropolisKifisia   
17:00Foinikas SyroyPanathinaikos   
17:00IraklisElpis Ampelokipi   
17:00OFIOlympiakos   
17:00PAOKPamvochaikos   
Grecia
14:30Aris DASP Thetis D   
15:30Olympiakos DPanathinaikos D   
17:00GS Ilioupolis DMarkopoulo D   
18:00Ilisiakos DPAOK D   
18:30Evosmou DPannaxiakos D   
Inghilterra
15:30Essex BlazeWessex   
Italia
20:30RavennaMonza   
Italia
20:00Materdomini CastellanaCalci   
Lettonia
13:00VecumniekiKuldigas   
17:00JaunsardzeTalsi   
12:00RTUDaugavpils   
13:00EzerzemeOzolnieki   
Norvegia
16:00FørdeViking   
16:00KollOSI   
16:00RandabergAskim   
Norvegia
12:00TVN DTromso D   
13:30Førde DViking TIF D   
13:30Randaberg DOslo D   
14:00Volda DKoll D   
Olanda
19:30SliedrechtGroningen/Lycurgus   
20:00TaurusAdvisie/SSS   
20:00Vocasa NijmegenPapendal/Arnhem   
20:00ZaanstadDraisma   
20:30OrionRECO   
Olanda
20:00Apollo 8 DPapendal/Arnhem D   
20:00Dros/Alterno DEurosped D   
20:00Set-Up' 65 DSliedrecht D   
20:00Sneek DSumma Peelpush D   
20:00Zwolle DFAST D   
Polonia
14:45Kedzierzyn-KozleCzarni Radom   
17:30Slepsk SuwalkiJastrzebski   
20:30CuprumGKS Katowice   
Polonia
16:00Strzelce OpolskieChrobry Glogow   
17:00AGH KrakowKluczbork   
17:00Krispol WrzesniaSiedlce   
17:00Lechia Tomaszow MazowieckiNorwid Czestochowa   
18:00Stal NysaGwardia Wroclaw   
Polonia
16:00Radom DLegionowo D   
18:00Pila DBudowlani Lodz D   
Polonia
17:00Karpaty Mosir Krosno DSan Jaroslaw D   
17:00KS AZS Gliwice DOstrowiec Swietokrzyski D   
17:00Mielec DSMS PZPS Szczyrk D   
17:00Opole DTarnow D   
17:00Solna Wieliczka DJoker Swiecie D   
Portogallo
16:00Vitoria GuimaraesClube K   
18:00Castelo Maia GCSporting CP   
18:00Leixoes SCSporting de Espinho   
19:00GinasticaBenfica   
19:00MamedeEsmoriz GC   
19:00VianaSC Caldas   
Repubblica Ceca
17:00PribramBeskydy   
18:00KladnoOdolena Voda   
19:00Ceske BudejoviceUsti   
Repubblica Ceca
17:00Olomouc DOlymp Prague D   
17:00Ostrava DSelmy Brno D   
17:00Prostejov DFrydek-Mistek D   
18:00VK Liberec DTJ Sokol Sternberk D   
Romania
17:00Campia TurziiArcada Galati   
17:00Dinamo BucurestiStiinta Baia Mare   
17:00TimisoaraCraiova   
17:00U. ClujZalau   
17:00Unirea DejGloria Buzau   
Romania
17:00Dinamo Bucuresti DTargoviste D   
17:00Medgidia DPitesti D   
17:00Rapid Bucuresti DBelor Galati D   
17:00U. Cluj DAlba Blaj D   
Russia
15:00KemerovoNovosibirsk   
15:00KrasnoyarskDinamo-Lo   
15:00NizhnevartovskUfa   
15:00Zenit KazanBelgorod   
16:00ASK N. NovgorodDin. Moscow   
Russia
16:00Odintsovo DKaliningrad D   
17:00Dynamo Moscow DYenisey D   
17:00Minsk DMetar Chelyabinsk D   
Slovacchia
17:00TrencinMyjava   
18:00PresovZvolen   
18:00KomarnoKosice   
18:00PrievidzaSvidnik   
Slovacchia
18:00Brusno DPresov D   
18:00Nove Mesto nad Vahom DPezinok D   
18:00UKF Nitra DSlavia Bratislava D   
Slovenia
19:00Ankaran DNova KBM Branik D   
19:00Formula Formis DLuka Koper D   
Spagna
17:00GrauMelilla   
17:30Emeve LugoManacor   
18:00SantanderinaAlmoradi   
19:00Voleibol TeruelIbiza   
19:00Voley PalmaVecindario   
19:30AlmeriaRio Duero   
Spagna
16:00Sant Cugat DBarca D   
18:00CV Kiele Socuellamos DCajasol D   
19:00Alcobendas DHaro Rioja D   
19:00Avarca de Menorca DLas Palmas D   
19:00La Laguna DAlgar Surmenor D   
19:00Logrono DCV Madrid D   
Sud Corea
08:00Samsung Blue FangsWoori   
Sud Corea
06:05Hungkuk DDaejeon KGC D   
Svezia
14:30FalkopingOrkelljunga   
14:30SollentunaHylte/Halmstad   
16:00LinkopingsSater   
17:30LundsSodertelge   
Svezia
13:00Linkopings DEngelholm D   
14:00Gislaved DLindesberg D   
15:00Lunds VK DVärnamo D   
15:00Svedala DOrebro D   
17:00Sollentuna DHylte/Halmstad D   
Svizzera
17:00NafelsAmriswil   
17:30LausanneLuzerna   
18:00Lutry-LavauxBasilea   
18:00TSV JonaChenois   
Svizzera
17:30Cheseaux DFranches Montagnes D   
17:30Dudingen DAesch Pfeffingen D   
18:00Lugano DGeneve D   
Turchia
13:00ArkassporIstanbul BB   
13:30Spor TotoInegol   
14:00BursaBelediye Plevne   
14:00SorgunArhavi Bld.   
15:30Ziraat BankasiHalkbank   
Turchia
17:30Eczacibasi DAnkara Karayollari D   
Ungheria
17:00MAV Elore SC DBudaors D   
18:00Haladas DUjpest D   
18:00MCM Kaposvari DVasas D   
18:00SZBBRA DPalota RSC D   
18:30DVTK DPenta-Godolloi RC D   
18:30TFSE DDSZC Eotvos D