Calcio - Domenica 26/05, 2019

Africa
22:00ZamalekBerkane   
Africa
14:00MozambicoNamibia   
16:30MalawiSeychelles   
Algeria
17:00BelouizdadBel Abbes   
17:00ConstantineUSM Alger   
17:00JS KabylieBordj Bou Arreridj   
17:00MC AlgerMlila   
17:00MedeaSaoura   
17:00OranHussein Dey   
17:00ParadouTadjenant   
17:00SetifMO Bejaia   
Andorra
19:30UE EngordanyFC Santa Coloma   
Argentina
23:45Atl. TucumanTigre   
23:45Boca JuniorsArgentinos Jrs   
Argentina
20:10AlmagroCentral Cordoba   
Armenia
15:00PyunikArarat   
Australia
07:00Manly UtdWollongong Wolves   
08:30RockdaleSydney Utd   
Australia
08:00South MelbourneBentleigh   
Australia
07:00Canberra FCCooma   
07:00Canberra OlympicWoden Weston   
Australia
06:30Charlestown City BluesBroadmeadow   
06:30Edgeworth E.Lambton J.   
06:30Hamilton OlympicValentine   
06:30Lake MacquarieWeston Bears   
06:30Newcastle Jets U21Maitland   
Austria
17:00AC WolfsbergerSturm Graz   
17:00LASK LinzAustria Vienna   
17:00SalzburgSt. Polten   
Austria
10:30RiedA. Klagenfurt   
10:30Vorwarts SteyrBW Linz   
Austria
11:00Altenmarkt DVorderland D   
14:00Bergheim DSt. Polten D   
14:00Landhaus DKleinmunchen D   
14:00Sudburgenland DNeulengbach D   
Bielorussia
16:00VitebskSoligorsk   
Brasile
00:00GremioAtletico-MG   
21:00FlamengoAthletico-PR   
21:00SantosInternacional   
00:00BahiaFluminense   
00:00CorinthiansSao Paulo   
00:00CruzeiroChapecoense-SC   
00:00FortalezaVasco   
Brasile
00:00Brasil de PelotasAmerica MG   
00:00OperarioBotafogo SP   
21:00Atletico GOVitoria   
Brasile
23:00EC Sao JoseJuventude   
00:15Santa CruzABC   
20:30Ypiranga FCTombense   
21:00RemoAcreano   
22:00GloboTreze   
22:00LuverdenseVolta Redonda   
22:00Sampaio CorreaFerroviario   
23:00BoaPaysandu   
23:00Botafogo PBImperatriz   
Brasile
23:00FerroviariaMaringa FC   
23:00JoinvilleAvenida   
00:00CaldenseVitoria ES   
00:00CoruripeFluminense de Feira   
00:00SinopPalmas   
01:00Fast ClubeBarcelona RO   
01:30RD AriquemesManaus   
20:00GauchoBrusque   
20:00ItaboraiHercilio Luz   
20:30AE AltosCentral SC   
20:30BrasilienseItuano   
20:30IporaCorumbaense   
21:00Academica VitoriaJacuipense   
21:00America PESerrano PB   
21:00CampinenseASA   
21:00CianorteSER Caxias   
21:00Foz do IguacuBoavista   
21:00InterportoItabaiana   
21:00PatrocinenseUniao Rondonopolis   
21:00Santa Cruz de NatalRiver-PI   
21:00SergipeSalgueiro   
21:00TubaraoSao Caetano   
22:00Operario MSAnapolina   
22:00SAO Raimundo PAAtl. Roraima   
00:00GalvezSantos AP   
Cambogia
10:30Electricite Du CambodgeSoltilo Angkor   
10:30Kompong ChamNagaWorld   
10:30Sports AcademySvay Rieng   
13:00Phnom Penh CrownKirivong Sok Sen Chey   
Camerun
17:00Dragon de YaoundeAPEJES Academy   
17:00Stade RenardCotonsport   
17:00UMS de LoumFeutcheu   
17:00BamendaFovu Baham   
17:00Union DoualaNew Star   
17:00Unisport BafangLes Astres   
Canada
00:30CavalryHFX Wanderers   
Canada
00:00VorkutaKingsman   
00:30Hamilton CityWaterloo   
02:30BrantfordSerbian W. E.   
Cile
01:30Colo ColoA. Italiano   
18:30Deportes IquiqueU. De Chile   
21:00Curico UnidoPalestino   
23:30U. De ConcepcionO'Higgins   
Cile
23:00CobreloaMagallanes   
01:00San LuisBarnechea   
04:00CopiapoSan Felipe   
21:30Deportes TemucoValdivia   
21:30NublenseClub Deportes Santa Cruz   
21:30S. WanderersS. Morning   
Cina
09:30Dalian Yifang F.C.Shanghai Shenhua   
11:30Guangzhou EvergrandeShenzhen   
13:35Shandong LunengGuangzhou R&F   
13:35Shanghai SIPGBeijing Guoan   
Cina
10:00Hunan BillowsKunshan   
Colombia
00:00MillonariosPasto   
00:15TolimaJunior   
Colombia
22:15QuindioChico   
Congo
15:00La ManchaV. Club Mokanda   
15:00Patronage Sainte-AnneCARA Brazzaville   
16:00Otoho d'OyoLeopard   
17:00Nico-NicoyeCheminots   
17:00Tongo FC JambonDiables Noirs   
Croazia
19:00Din. ZagabriaHajduk Split   
19:00Lok. ZagrebGorica   
19:00OsijekZapresic   
Danimarca
17:00FC CopenhagenNordsjaelland   
17:00MidtjyllandEsbjerg   
18:00AarhusRanders   
Danimarca
15:00AB CopenhagenSkive   
Danimarca
13:00Aalborg DB93 D   
Ecuador
00:15El NacionalMacara   
02:30Dep. CuencaGuayaquil City   
19:00AucasTecnico U.   
21:15Mushuc RunaEmelec   
23:45DelfinInd. del Valle   
Etiopia
14:00Adama CityDedebit   
14:00BahardarWelwalo Adigrat   
14:00HawassaEthiopia Bunna   
14:00Shire EndaselassieDefence Force   
15:00St. GeorgeDire Dawa   
Finlandia
17:30HJKKPV   
17:30MariehamnVPS   
Finlandia
17:30GrIFKP-Iirot Rauma   
Finlandia
14:00Rovaniemi 2GBK Kokkola   
14:00VPS 2Vaajakoski   
17:30JBKPK-37   
17:30Kajaanin HakaSJK Akatemia   
Finlandia
13:00HJK DTPS D   
Germania
16:00Bayern IIWolfsburg II   
Germania
15:00Bergisch GladbachFC Viktoria 08   
15:00DurenHurth   
15:15FrechenBreinig   
15:15MertenWegberg-Beeck   
15:30DeutzHennef   
15:30SiegburgerFreialdenhoven   
15:30VfL VichttalFriesdorf   
Germania
15:00BocholtSW Essen   
15:00HildenDusseldorf-West   
15:00MeerbuschSSVg Velbert   
15:00SchonnebeckDuisburg   
15:00SC VelbertHomberg   
15:00SpeldorfBaumberg   
15:00TuRU DusseldorfGermania Ratingen   
15:00Union NettetalJahn Hiesfeld   
15:30FC MonheimKleve   
Germania
15:00AltonaHeider SV   
Ghana
17:00Aduana StarsAsante Kotoko   
17:00DreamsHearts Of Oak   
17:00Eleven WondersAshanti Gold   
17:00Elmina SharksInter Allies   
17:00KarelaEbusua Dwarfs   
17:00LibertyWAFA   
17:00MedeamaBerekum Chelsea   
Giappone
06:00Yokohama M.Iwata   
07:00Sagan TosuKashima   
07:00UrawaHiroshima   
08:00KobeShonan   
08:00NagoyaYamaga   
09:00OitaKawasaki   
Giappone
06:00Kagoshima UtdAvispa Fukuoka   
07:00TochigiOkayama   
07:00YamagataKanazawa   
08:00KashiwaOmiya Ardija   
12:00GifuMachida   
Gibilterra
19:00Europa FCGibraltar United   
Guatemala
19:30AntiguaMalacateco   
Indonesia
15:30PSIS SemarangPersija Jakarta   
Inghilterra
16:00CharltonSunderland   
Islanda
19:00AkranesStjarnan   
21:15FylkirHafnarfjordur   
21:15ValurBreidablik   
Islanda
18:00MagniFram   
Islanda
16:00Leiknir F.KFG Gardabaer   
Isole Far Oer
16:00B36 TorshavnArgir   
16:00KlaksvikStreymur   
16:00TB TvoroyriFuglafjordur   
Italia
15:00AtalantaSassuolo   
15:00BolognaNapoli   
15:00CagliariUdinese   
15:00FiorentinaGenoa   
15:00FrosinoneChievo   
15:00InterEmpoli   
15:00RomaParma   
15:00SampdoriaJuventus   
15:00SpalMilan   
15:00TorinoLazio   
Italia
15:00RiminiVirtus Verona   
Italia
21:00PescaraVerona   
Italia
16:00Lanusei CalcioLatte Dolce   
16:00MatelicaRecanatese   
16:00ModenaReggio Audace   
Kenya
13:00Kenya CBUlinzi Stars   
14:00Kariobangi SharksMount Kenya United   
14:00Vihiga UnitedWestern Stima   
14:00ZooKakamega Homeboyz   
15:15LeopardsTusker   
Lettonia
14:00FK LiepajaValmiera   
16:00VentspilsRiga FC   
Lettonia
17:00Super NovaGrobina   
Lituania
12:00Kauno ZalgirisRiteriai   
13:00AukstaitijaSuduva   
16:00AtlantasZalgiris   
16:00Gelezinis VilkasBabrungas   
16:00Viltis VilniusVilniaus Vytis   
19:00Ateitis VilniusPalanga   
Lussemburgo
17:00DudelangeEttelbruck   
Macedonia del Nord
16:30Akademija PandevVardar   
16:30PobedaMakedonija GP   
16:30RabotnickiShkupi   
16:30RenovaShkendija   
16:30SileksBelasica   
Malawi
14:30Masters SecurityTN Stars   
14:30Mlatho MponelaKamuzu Barracks   
Malaysia - Lega Malaisa
16:00Johor DTKedah   
16:00Kuala LumpurPKNP   
Mondo
15:30Messico U20Giappone U20   
18:00Ecuador U20Italia U20   
18:00Senegal U20Colombia U20   
20:30Polonia U20Tahiti U20   
Mondo
17:30USA DMessico D   
Niger
17:15EspoirSahel   
17:15PoliceTahoua   
Nigeria
17:00Abia WarriorsKano   
17:00Delta ForcePlateau   
17:00Go RoundGombe   
17:00HeartlandEl Kanemi   
17:00Ifeanyi UbahAkwa United   
17:00Katsina UtdEnyimba   
17:00NigerKwara   
17:00Remo StarsLobi Stars   
17:00Rivers UnitedBendel   
17:00Sunshine StarsMFM FC   
17:00Wikki TouristEnugu   
17:00Yobe StarsNasarawa   
Norvegia
18:00MjondalenHaugesund   
18:00RanheimStrömsgodset   
18:00TromsøMolde   
20:00BrannRosenborg   
Norvegia
15:00SogndalStart   
18:00JervAalesund   
18:00KongsvingerNest-Sotra   
18:00NotoddenRaufoss   
18:00SkeidSandnes   
18:00StrømmenSandefjord   
Norvegia
14:00HaldenEgersunds   
14:30Stjordals BlinkVidar   
16:00HoddMoss   
17:00LevangerSola   
18:00ArendalBryne   
Norvegia
14:00AltaFram   
15:00KjelsåsFloro   
16:00SenjaMjolner   
17:30ÅsaneGrorud   
Norvegia
15:00ArvollHerd   
16:00SunndalKrakeroy   
Norvegia
13:00Vålerenga 2Ullern   
Norvegia
14:00Bodo/Glimt 2Skjervoy   
15:00SkjettenFinnsnes   
18:00HonefossLillestrom 2   
Olanda
14:30Blauw GeelWestlandia   
14:30DongenHBS   
14:30EVVUNA   
14:30GOESFC Oss   
14:30HSC '21Jong Volendam   
14:30HV & CV QuickKVV Quick 20   
14:30OostzaanUSV Hercules   
14:30RosmalenJVC '31 Cuijk   
14:30TECADO 20 Heemskerk   
Panama
03:00San FranciscoTauro   
Peru
00:45AD CantolaoU. San Martin   
03:00Sport BoysAlianza Huanuco   
18:15Sporting CristalMelgar   
20:30Dep. MunicipalMolinos El Pirata   
23:00A. LimaBinacional   
Peru
22:00Alianza Atl.Los Caimanes   
22:00Comerciantes UnidosHuaral   
22:00Deportivo CoopsolSport Loreto   
22:00Juan AurichSport Victoria   
22:00Santa RosaCienciano   
22:00Santos FCGrau   
Polonia
17:00SwitSokol Aleksandrow L.   
Polonia
16:00Chemik BydgoszczPogon Szczecin II   
Polonia
14:00BrzegPiast Zmigrod   
Polonia
17:00Sokol SieniawaWislanie Jaskowice   
17:00Wisla PulawySola Oswiecim   
Polonia
12:00Ruch Chorzow U18Slask U18   
13:00Cracovia U18Lech U18   
Polonia
17:00Medyk Konin DAZS PWSZ Walbrzych D   
11:00Biala Podlaska DAZS Wroclaw D   
14:00Mitech Zywiec DUJ Krakow D   
16:00Olimpia Szczecin DPolonia Poznan D   
Repubblica Ceca
15:00JablonecLiberec   
15:00PlzenOstrava   
15:00Slavia PragaSparta Praga   
Repubblica Ceca
10:30Karlovy VaryKraluv Dvur   
17:00BrozanyOlympia Radotin   
17:00StechoviceLitomericko   
Repubblica Ceca
17:00VrchovinaVyskov   
Repubblica Ceca
17:00RakovnikAdmira Prague   
17:00SedlcanyAritma Prague   
Repubblica Ceca
10:15Meteor PragueNymburk   
15:00BrezovaBrandys n. Labem   
Repubblica Ceca
15:30Pardubice BDvur Kralove   
17:00BenatkyKolin   
Repubblica Ceca
10:30Havlickuv BrodNove Sady   
16:30BystrcStara Rise   
17:00Slavoj PolnaHumpolec   
17:00StraniVelka Bites   
17:00Zdirec n. D.Lanzhot   
Repubblica Ceca
17:00Frydlant n. O.Hermanice   
17:00KozloviceBruntal   
17:00SumperkPrerov   
Repubblica Ceca
10:00BranikCAFC   
17:00Motorlet Prague BVysehrad B   
17:00Zizkov BTreboradice   
Repubblica Ceca
17:00PoricanyVykan   
17:00SK LhotaKlicany   
Repubblica Ceca
10:30TrebonMilevsko   
14:00ProtivinCimelice   
Repubblica Ceca
16:00ZrucNepomuk   
17:00Domazlice BStart Tlumacov   
17:00LubyRokycany   
Repubblica Ceca
15:00Nova RoleNove Sedlo   
Repubblica Ceca
17:00DobromericeLitomericko B   
17:00Modra/HrobceVilemov   
Repubblica Ceca
17:00VisnovaCeska Lipa   
17:00Zelezny BrodNovy Bor   
Repubblica Ceca
17:00HoriceDobruska   
17:00JaromerSobotka   
17:00Lazne BelohradNovy Bydzov   
17:00Rychnov n. KneznouVysoka n. Labem   
Repubblica Ceca
10:15Chrudim BSvitavy   
14:30LuzeLetohrad   
17:00ChocenLitomysl   
17:00Dolni UjezdCeska Trebova   
Repubblica Ceca
10:30Sapeli PolnaPribyslav   
16:30Bystrice n. Pern.Nova Ves   
16:30PelhrimovKosetice   
16:30SpericeNamest n. Oslavou   
Repubblica Ceca
14:30RajeckoIvancice   
Repubblica Ceca
10:00CernovirDolany   
17:00HFK Olomouc BVelke Losiny   
17:00MedlovLutin   
17:00VsechoviceKralice na Hane   
17:00ZabrehJesenik   
Repubblica Ceca
17:00Stitna nad VlariLuhacovice   
Repubblica Ceca
17:00Pusta PolomMoravan Oldrisov   
Repubblica Ceca
15:00Hradec Kralove U21Slovacko U21   
15:00Karvina U21Teplice U21   
Repubblica Ceca
12:00Brno U19Sparta Praga U19   
Repubblica Dominicana
01:00CibaoVega Real   
22:00Barcelona AtleticoAtlantico   
22:00JarabacoaDelfines Del Este   
22:00San CristobalUniversidad O&M   
23:00Atletico PantojaMoca   
Riunione
13:45AS MarsouinsSaint-Pierroise   
13:45CapricorneSt Marienne   
13:45Sainte-SuzanneTrois Bassins   
13:45Saint-PauloiseSaint-Louisienne   
13:45SDEFASaint-Denis   
13:45St. LouisJeanne d'Arc   
13:45TamponnaiseExcelsior   
Romania
17:00CalarasiGaz Metan   
20:00ConcordiaPoli Iasi   
Romania
13:00UTA AradPetrolul   
Romania
10:00Heniu Prundu Bargaului DFortuna Becicherecu Mic D   
10:00Universitatea Alexandria DUniversitatea Galati D   
10:00CSS Targoviste DFairplay Bucuresti D   
Russia
13:00Akhmat GroznyFK Rostov   
13:00AnzhiUral   
13:00CSKA MoscaSamara   
13:00Din. MoscaArsenal Tula   
13:00KrasnodarKazan   
13:00Lok. MoscaUfa   
13:00OrenburgSp. Mosca   
13:00Zenit PetersburgYenisey   
Russia
16:00KvantKhimik Novomoskovsk   
16:00SaratovM. Lipetsk   
16:00T. MoscaSaturn Ramenskoye   
17:00FK Strogino MoscowKrasnogorsk   
17:00KalugaKhimki 2   
17:00RyazanD. Bryansk   
17:00Salyut-BelgorodR. Volgograd 2   
Russia
16:00Dnepr SmolenskLokomotiv-Kazanka   
16:00KolomnaTekstilshtik   
16:00LeningradetsVladimir   
16:00Luki-EnergiyaMurom   
16:00PskovVeles Moscow   
16:00Znamya TrudaDolgoprudny   
Russia
14:00Torpedo Izhevsk DZvezda D   
16:00CSKA Mosca DFK Yenisey D   
16:00Kubanochka Krasnodar DChertanovo M. D   
16:00Ryazan DLok. Mosca D   
Scozia
16:00St. MirrenDundee Utd   
Sierra Leone
17:30KallonCentral Parade   
Singapore
14:30Balestier KhalsaHome Utd   
Slovacchia
10:30Nitra BMSK Povazska Bystrica   
17:00CrystalMalzenice   
17:00SalaGalanta   
Slovacchia
17:00B. Nova VesFK Humenne   
17:00PlavnicaFC Kosice   
17:00StropkovSnina   
17:00V. RevistiaVranov   
Slovacchia
10:30Ruzomberok BPodbrezova B   
17:00KalinovoR. Sobota   
17:00KrasnoFilakovo   
17:00Lip. StiavnicaZvolen   
17:00Oravske VeseleNamestovo   
Slovacchia
17:00TomasovBernolakovo   
Slovenia
17:00BiljeBrda   
17:00BravoAnkaran   
17:00BreziceBeltinci   
17:00DobRadomlje   
17:00FuzinarDrava   
17:00NaftaIlirija   
17:00RogaskaJadran Dekani   
17:00Tabor SezanaNK Krka   
Spagna
12:00AlmeriaAlcorcon   
16:00GimnasticElche   
18:00TenerifeR. Oviedo   
19:00GranadaCadice   
20:00Extremadura UDLugo   
Sud Corea
10:00DaeguSuwon   
12:00JeonbukGyeongnam   
Sud Corea
08:00Asan MugunghwaGwangju   
Svezia
15:00DjurgardenÖstersunds   
17:30KalmarElfsborg   
Svezia
15:00MjallbyGAIS   
17:30TrelleborgsÖsters   
Svezia
16:00UmeåNykopings   
17:00SandvikensLinkoping City   
17:00VasalundsRynninge   
Svezia
16:00TornsLandskrona   
Svezia
13:00GuteMora   
15:00Enkopings SKSundbybergs   
Svezia
17:00VarmbolsEnskede   
Svezia
15:00RaslattsHusqvarna   
Svezia
14:00Hammarby DSundsvall D   
15:30Asarums DUppsala D   
Svizzera
16:00AarauRapperswil   
16:00LausanneVaduz   
16:00ServetteKriens   
16:00WilChiasso   
16:00WinterthurSchaffhausen   
Svizzera
14:00FF Lugano 1976 DYoung Boys D   
Tagikistan
14:00Istiqlol DushanbeKhujand   
14:00Regar-TadAZCSKA Pomir Dushanbe   
Thailandia
13:00Bangkok UtdSamut Prakan City   
13:00ChonburiRatchaburi   
14:00BuriramMuangthong   
Tunisia
16:00Club AfricainEsperance Tunis   
16:00Etoile SahelGabes   
16:00Hammam-LifBen Guerdane   
16:00KairouanaiseSfaxien   
16:00MonastirBizertin   
16:00Stade GabesienUS Tataouine   
16:00Stade TunisienMetlaoui   
Turchia
19:00BasaksehirAlanyaspor   
19:00BesiktasKasimpasa   
19:00FenerbahceAntalyaspor   
19:00GoztepeAnkaragucu   
19:00KayserisporErzurum BB   
19:00KonyasporAkhisarspor   
19:00RizesporTrabzonspor   
19:00SivassporGalatasaray   
19:00Yeni MalatyasporBursaspor   
Turchia
15:00HataysporAdana Demirspor   
18:00OsmanlisporGaziantep   
Ucraina
16:00Dyn. KyivLviv   
18:30ShakhtarMariupol   
18:30ZoryaOleksandriya   
Ucraina
16:00InhuletsBalkany   
Uruguay
20:30Boston RiverCerro Largo   
20:30Racing MontevideoDanubio   
20:30WanderersPlaza Colonia   
23:30PenarolProgreso   
USA
01:00Vancouver WhitecapsFC Dallas   
01:30CincinnatiNew York Red Bulls   
01:30New England RevolutionDC United   
01:30Philadelphia UnionPortland Timbers   
02:00MinnesotaHouston Dynamo   
03:00Colorado RapidsColumbus Crew   
00:00Sporting Kansas CitySeattle Sounders   
USA
01:00Hartford AthleticOttawa Fury   
01:00Indy ElevenNashville SC   
01:00PittsburghCharlotte Independ.   
01:30CharlestonAtlanta United 2   
01:30LoudounSaint Louis FC   
01:30Tampa BaySwope Park   
02:30Austin BoldNew Mexico   
02:30Oklahoma City EnergyColorado Springs   
02:30Rio GrandeSan Antonio   
03:00Real MonarchsPhoenix Rising   
04:00LA Galaxy 2Orange County SC   
04:00Portland 2El Paso   
04:30Las Vegas LightsTulsa Roughnecks   
22:30Tacoma DefianceFresno   
USA
01:00ChattanoogaGreenville   
02:00TormentaLansing   
USA
01:00Carolina DynamoTri-Cities   
01:00DaytonWest Virginia   
01:00Flint CityCincinnati Dutch Lions   
01:00Lakeland TropicsThe Villages   
01:00LionsbridgeWake FC   
01:00ReadingEuro New York   
01:00SarasotaMiami City   
01:00Treasure CoastFlorida Elite   
01:30BantamsDalton   
01:30CedarNew York U23   
01:30DiscoveriesCharlotte Eagles   
01:30EvergreenLehigh Valley   
02:30Kaw ValleyWSA Winnipeg   
03:30Park CityOgden City   
04:00VenturaSan Francisco City   
20:00Boston BoltsWestchester   
21:00St. LouisThunder Bay Chill   
22:00Breakers FCOrange County SC II   
22:00Calgary-FoothillsTSS Rovers   
23:00Portland U23Lane United   
23:00Victoria HighlandersSeattle U23   
23:30Tobacco RoadVirginia Beach   
USA
00:00Sky Blue DPortland Thorns D   
02:00Utah Royals DOrlando Pride D   
00:00Chicago DWashington D   
Uzbekistan
15:00Nasaf QarshiLok. Tashkent   
15:00PakhtakorAGMK   
15:00SogdianaBukhoro