Calcio - Sabato 24/10, 2020

Arabia Saudita
16:40Al-EttifaqAl Ain   
18:55Al-FatehAl-Ittihad FC   
Armenia
17:00PyunikNoah   
Armenia
13:30Ararat-Armenia 2Ararat 2   
13:30NoravankAlashkert 2   
13:30Shirak 2BKMA   
15:00Pyunik 2Lernayin Artsakh   
Australia
08:00Edgeworth E.Broadmeadow   
Australia
10:30Brisbane StrikersRedlands   
11:00Eastern SuburbsGold Coast Knights   
11:00Queensland LionsBrisbane City   
Australia
06:00CroydonCampbelltown City   
06:30Adelaide CityNE Metrostars   
06:30Cumberland Utd.Adelaide Comets   
06:30ModburyAdelaide U21   
Australia
05:00South HobartRiverside Olympic   
05:30Glenorchy KnightsDevonport   
07:30Clarence ZebrasLaunceston   
07:30Kingborough LionsOlympia Warriors   
Australia
09:00BaysideBrisbane K.   
10:00CabooltureNorth Star   
10:00The GapAcacia Ridge   
08:00Albany CreekTaringa   
10:00St. George WillawongGrange Thistle   
Austria
17:00AltachAdmira1.903.753.50
17:00Austria ViennaSalzburg9.006.001.25
17:00RiedSturm Graz2.903.752.15
Austria
15:30StripfingMauerwerk   
16:00Wiener ViktoriaDrassburg   
Austria
14:00ReichenauSC Imst   
Austria
15:30LauterachWolfurt   
16:00Dornbirner SVRothis   
16:00HohenemsRotenberg   
16:00RW RankweilBregenz   
Azerbaijan
12:00GabalaSabail   
14:00KeshlaNeftci Baku   
Belgio
16:15EupenKV Mechelen2.303.602.85
18:30Cercle BruggeMouscron1.753.604.75
20:45LeuvenClub Brugge6.004.501.50
Belgio
20:45RWDMLierse K.   
Belgio
18:00Mandel UnitedSaint Eloois   
19:30DesselURSL Vise   
19:30Thes SportHeist   
20:00DenderKnokke   
Belgio
13:00SG-Tertre Hautrage DGenk II D   
15:00Massenhoven DMechelen D   
15:00RFC Liege DZwevezele D   
15:00Wuustwezel DSt. Liege 2 D   
16:00Famkes Merkem DMoldavo D   
16:30Chastre DLeuven II D   
17:00Gent II DGBA Kontich D   
18:00RSC Anderlecht II DTienen D   
Bielorussia
13:30GorodejaSmolevichi   
15:30BATEVitebsk   
17:30Din. MinskBelshina   
Bielorussia
14:00SmorgonGomel   
14:30OshmyanyChimik Svetlogorsk   
Bielorussia
13:00Dnepr MogilevBaranovici   
13:00OsipovichiStanles Pinsk   
13:00PetrikovMolodechno   
Bielorussia
12:00BumProm GomelBGU Minsk   
12:00Dnepr RogachevMeliorator Zhitkovichi   
12:00Energetik-BGATUKronon Stolbtsy   
12:00GorkiBrest Malorita   
12:00OstrovetsViktoria Mar. Gorka   
12:00PolotskPershiy Region   
12:00SMIavtotransIvatsevichi   
12:00ZhlobinChayka Zelva   
Bielorussia
11:00Neman 2Slavia Mozyr 2   
15:00Energetik-BGU 2Soligorsk 2   
15:00Rukh Brest 2Isloch 2   
Bosnia & Herzegovina
14:30Mladost DKBorac Banja Luka6.504.331.45
14:30Olimpik SarajevoZrinjski   
14:30Radnik BijeljinaSloboda   
14:30SarajevoKrupa   
14:30Tuzla CitySiroki Brijeg   
14:30Velez MostarZeljeznicar   
Bosnia & Herzegovina
14:30BanoviciCapljina   
14:30Bratstvo GracanicaHadzici   
14:30GradacacIgman K.   
14:30HNK OrasjeVis Simm-Bau   
14:30Jedinstvo BihacPosusje   
14:30ZiviniceTravnik   
Bosnia & Herzegovina
14:30Drina ZvornikTekstilac   
14:30ModricaLeotar   
14:30Novi GradPodrinje Janja   
14:30PrijedorKozara   
14:30SlavijaSloga Doboj   
14:30Sutjeska FocaJedinstvo Brcko   
14:30Zeljeznicar Banja LukaLjubic Prnjavor   
14:30Zvijezda 09Kozarska Dubica   
Brasile
22:00BragantinoGoias   
00:00CearaCoritiba1.813.354.00
Brasile
00:15Brasil de PelotasCSA   
02:30Chapecoense-SCOperario   
21:00CRBPonte Preta   
23:30Sampaio CorreaCuiaba Esporte   
Brasile
22:00ManausJacuipense   
22:00TrezePaysandu   
00:00RemoImperatriz   
Brasile
20:00BanguToledo   
20:00GloboFloresta EC   
21:00TubaraoJoinville   
22:00GamaPalmas   
23:00Sao CaetanoPelotas   
00:00SalgueiroCampinense   
00:30CaldenseBahia De Feira   
Brasile
20:00Athletic ClubDemocrata GV   
20:00Guarani-MGNacional de Muriae   
20:30MamoreDemocrata SL   
21:00CAP UberlandiaTupi-MG   
00:00SerranenseIpatinga   
Brasile
20:00Bahia U20America Mineiro U20   
20:00Botafogo U20Athletico-PR U20   
20:00Internacional U20Vitoria U20   
Brasile
20:00Auto Esporte DBahia D   
20:00Fortaleza DSao Francisco D   
21:00Oratorio DSantos Dumont D   
22:00Tiradentes DCeara D   
Bulgaria
16:45Tsarsko SeloLok. Plovdiv4.333.301.83
19:15LevskiCherno More2.303.203.00
Bulgaria
15:00Chernomorets 1919Atletik Kuklen   
15:00DimitrovgradBorislav Parvomay   
15:00KarnobatHaskovo 1957   
15:00Rozova DolinaNesebar   
15:00Sokol MarkovoGigant Saedinenie   
15:00Spartak PlovdivMaritsa Plovdiv   
15:00ZagoretsVereya   
Bulgaria
15:00BanskoChavdar Etropole   
15:00BelasitsaVihren   
15:00Botev IhtimanBalkan Botevgrad   
15:00ChepintsiPerun   
15:00KyustendilVelbazhd   
15:00MarekGotse Delchev   
15:00OborishteNadezhda Dobroslavci   
15:00RazlogSlivnishki Geroy   
15:00VladayaRilski Sportist   
Bulgaria
13:00Septemvri TervelBotev Novi Pazar   
13:00Shumen 2007Dorostol   
13:00Sportist ToshevoKubrat   
Burkina Faso
17:30AS DouanesRoyal   
17:30ASEC KoudougouSalitas   
17:30KadiogoRahimo   
17:30MajesticASFA Yennega   
19:45Leopard St.CamilleBobo-Dioulasso   
19:45US OuagadougouVitesse   
Burundi
13:30Inter StarRoyal de Muramvya   
16:00Atletico OlympicOlympic S.   
Cambogia
10:30Angkor TigerSoltilo Angkor   
10:30Kirivong Sok Sen CheyAsia Euro United   
10:30Sports AcademyElectricite Du Cambodge   
Cina
09:30Guangzhou R&FQingdao Huanghai2.153.303.30
13:35Jiangsu SuningChongqing Lifan1.953.403.75
Cina
08:30Suzhou DongwuNei Mongol   
09:00Xinjiang TianshanSichuan Jiuniu   
12:00Heilongjiang LavaNantong Zhiyun   
13:35Shenyang Urban FCGuizhou Zhicheng   
09:00Changchun YataiMeizhou Hakka   
13:35Zhejiang GreentownKunshan   
Cipro
15:00ApollonNea Salamis   
17:30ErmisAEK Larnaca   
Cipro
13:30Achyronas LiopetriouXylotympou   
13:30ASIL LysiPaeek   
13:30Kouris ErimiSotiras   
13:30Omonia AradippouAnagennisi   
13:30Omonoia PsevdaOthellos Athienou   
13:30Thoi LakatamiasAris   
13:30ZakakiouChloraka   
Colombia
23:00Once CaldasJaguares de Cordoba1.603.755.50
Colombia
02:40BarranquillaU. Magdalena5.253.201.65
21:00FortalezaReal San Andres1.902.954.33
22:00Atletico F.C.Quindio3.752.902.05
22:00ValleduparLlaneros2.702.702.80
Colombia
22:00Real San Andres DAtl. Nacional D   
Congo DR
14:30JSKAC Rangers   
16:30RenaissanceGroupe Bazano   
Costarica
22:00GreciaHerediano   
Costarica
22:00Ad AserriCS Uruguay   
22:00CofutpaCarmelita   
22:00EscazucenaCariari Pococi   
22:00FC DesamparadosBarrio Mexico   
22:00GuanacastecaLiberia   
22:00MarinerosPuntarenas FC   
22:00Puerto Golfito FCMunicipal Turrialba   
22:00Santa AnaMunicipal San Ramon   
Croazia
15:00Istra 1961Osijek6.003.751.57
17:05Lok. ZagrebHajduk Split4.753.751.68
Croazia
15:00Hajduk Split 2Dragovoljac   
15:00KustosijaMedjimurje   
15:00OpatijaDugopolje   
15:00RudesCibalia   
15:00SolinDubrava   
Curaçao
01:30Jong HollandVesta   
Danimarca
18:00BrondbyMidtjylland2.953.152.50
Danimarca
13:15HobroEsbjerg   
14:00FredericiaSkive IK   
15:00VendsysselKoge   
16:00HelsingorKolding   
Danimarca
13:00SfB-OureDalum IF   
13:00SydvestBrabrand   
14:00Aarhus FremadB.93   
14:00JammerbugtHolbaek   
14:00MiddelfartHolstebro   
14:00NæsbyBK Frem   
14:30VSK AarhusThisted   
Danimarca
13:00VanløseNykobing   
13:30Roskilde KFUM'sHillerod   
Ecuador
02:00U. CatolicaDep. Cuenca   
22:30EmelecMacara   
El Salvador
23:30SonsonateMetapan   
Estonia
12:00TulevikTammeka2.953.752.10
14:00LegionTallinna Kalev1.504.335.50
Estonia
12:00Nomme UtdFlora U21   
Europa
18:00Serbia DKazakistan D   
Figi
03:30LabasaLautoka   
05:00BaNadi   
Finlandia
13:00AC KajaaniSJK Akatemia   
13:00KPVMuSa   
13:00OuluMikkeli   
16:00JaroKTP   
16:00MyPaEkenas   
Finlandia
13:00Lahden ReipasKiffen   
13:00NJSJaPS   
13:00PEPOPK-35   
13:00ViikingitKeski-Uusimaa   
Finlandia
13:00EspooJazz Pori   
13:00Ilves 2PIF Pargas   
13:00KaaPoHJS Akatemia   
13:00TPVAtlantis   
15:00Klubi 04P-Iirot Rauma   
Finlandia
13:00JIPPOKemi City   
13:00Rovaniemi 2JJK Jyvaskyla   
Francia
17:00LorientMarsiglia3.103.402.35
21:00Paris SGDijon1.0613.0056.00
Francia
15:00CaenGuingamp   
19:00AuxerreChambly   
19:00ChateaurouxParis FC   
19:00ClermontAC Ajaccio   
19:00DunkerqueLe Havre   
19:00GrenobleNancy   
19:00Pau FCNiort   
19:00TolosaRodez   
19:00TroyesValenciennes   
Francia
18:00BloisRouen   
18:00Caen IIPlabennec   
18:00ChartresLorient II   
18:00Fleury-MerogisChateaubriant   
18:00Guingamp IIVersailles   
18:00PoissySainte-Genevieve   
18:00Saint-MaloGranville   
18:00Saint-PryveVannes   
Francia
16:00SchiltigheimASM Belfort   
17:00LusitanosLens II   
17:00Paris 13 Atl.Haguenau   
18:00Auxerre IIGFC Ajaccio   
18:00FC 93Metz II   
18:00Reims IIBeauvais   
18:00St QuentinSannois   
Francia
16:00Lyon IIAndrezieux   
17:00Saint PriestLouhans Cuiseaux   
18:00FrejusGrasse   
18:00GOAL FCToulon   
18:00HyeresMonaco II   
18:00Jura SudMartigues   
18:00MarignaneGFA74   
18:00Marsiglia IIAubagne   
Francia
16:00Nantes IIChamalieres   
18:00Angers IIBourges 18   
18:00BourgesLe Puy   
18:00ColomiersBeziers   
18:30Moulins-YzeureTrelissac   
19:00Stade MontoisLes Herbiers   
Francia
18:30Lilla DLa Roche D   
Galles
18:15TNSHaverfordwest1.0911.0015.00
Germania
15:30BayernFrancoforte1.257.0010.00
15:30MagonzaMonchengladbach4.754.201.70
15:30RB LipsiaHertha1.484.756.50
15:30Union BerlinoFriburgo2.353.403.10
18:30DortmundSchalke1.226.5015.00
Germania
13:00AmburgoWurzburger Kickers1.454.336.50
13:00DarmstadtSt. Pauli2.103.503.30
13:00HannoverDusseldorf1.903.753.60
13:00KielFurth2.103.303.50
Germania
14:00DuisburgUerdingen   
14:00IngolstadtDresda   
14:00LubeckHallescher   
14:00MagdeburgWehen   
14:00MeppenKaiserslautern   
14:00RostockViktoria Koln   
Germania
13:00Phonix LubeckKiel II   
13:00Wolfsburg IIBrema II   
14:00Heider SVTeutonia Ottensen   
Germania
13:30AuerbachHalberstadt   
13:30Chemie LeipzigBischofswerdaer   
13:30CottbusBerliner AK 07   
Germania
14:00AachenBergisch Gladbach   
14:00AhlenLippstadt   
14:00BonnerMunster   
14:00LotteSchalke II   
14:00RW EssenOberhausen   
14:00WiedenbruckMonchengladbach II   
14:00WuppertalerStraelen   
16:00Colonia IIRodinghausen   
Germania
14:00AlzenauSteinbach Haiger   
14:00ElversbergWalldorf   
14:00GiessenHoffenheim II   
14:00HomburgAalen   
14:00KasselMainz II   
14:00Schott MainzGrossaspach   
14:00StadtallendorfBahlinger   
14:00UlmBalingen   
14:30Stoccarda IIOffenbach   
Germania
14:00AubstadtBuchbach   
14:00BurghausenGarching   
14:00EichstattAugsburg II   
14:00Furth IIMemmingen   
14:00HeimstettenRosenheim   
14:00Rain/LechAschaffenburg   
14:00SchweinfurtSchalding   
14:00SpVgg BayreuthNorinberga II   
Germania
14:00RSV EintrachtPampow   
14:00StrausbergGreifswald   
Germania
12:30EilenburgNordhausen   
13:00PlauenBlau-Weiss Zorbau   
14:00An der Fahner HoheInter Leipzig   
14:00Einheit RudolstadtSandersdorf   
14:00HalleFC Merseburg   
14:00MartinrodaKrieschow   
14:00OberlausitzGrimma   
Germania
14:00BordesholmKronshagen   
14:00FlensburgInter Turkspor Kiel   
14:00HusumerSC Weiche-08 II   
14:00NeumunsterPreussen Reinfeld   
14:00PansdorfLubeck II   
Germania
13:00DassendorfWandsbeker Concordia   
14:00VfL LohbruggeTuS Osdorf   
15:30Curslack-NeuengammeSasel   
Germania
13:00Bremen IIIHemelingen   
13:00BTS NeustadtLeher   
13:15BlumenthalerSchwachhausen   
14:00Aumund-VegesackKomet Arsten   
14:00BrinkumerHastedt   
15:00GeestemundeHabenhauser   
Germania
15:00WolfenbuttelSVG Gottingen   
16:00TundernRamlingen-Ehlershausen   
Germania
15:00FliedenHunfelder   
15:00Fulda-LehnerzNeuhof   
15:00HadamarFriedberg   
15:00Hessen DreieichErlensee   
15:00Viktoria GriesheimBad Vilbel   
15:00WaldgirmesTUS Dietkirchen   
Germania
15:00RochlingPfeddersheim   
15:30EisbachtalHassia Bingen   
15:30JagersburgDiefflen   
15:30Kaiserslautern IIKoblenz   
16:00SpeyerEppelborn   
17:30EmmelshausenKarbach   
Germania
14:00AmmerthalGebenbach   
14:00BambergSpvgg Ansbach 09   
14:00SeligenportenAbtswind   
15:00Bayern HofVilzing   
16:00ATSVCham   
16:00KahlEltersdorf   
16:00KarlburgGrossbardorf   
Germania
14:00IsmaningDonaustauf   
14:00PullachDachau   
14:30KirchanschoringPipinsried   
14:30Kottern-St. MangMonaco 1860 II   
14:30Schwaben AugsburgRegensburg II   
15:00DeisenhofenIngolstadt II   
15:30NordlingenLandsberg   
16:00Hankofen-HailingSchwabmunchen   
Germania
14:00Goppinger SVRavensburg   
14:00Sandhausen IILorrach-Brombach   
14:00TSV IlshofenFreiberg   
15:00BruchsalOberachern   
15:30LinxDorfmerkingen   
15:30NeckarsulmerRielasingen-Arlen   
15:30NottingenFreiburger   
15:30ReutlingenKickers Stoccarda   
15:30Walldorf IIBacknang   
Germania
16:00SSVg VelbertTuRU Dusseldorf   
Germania
10:30Chemnitzer FC U19Hannover U19   
11:00Hamburger SV U19Cottbus U19   
11:30Viktoria Berlin U19Wolfsburg U19   
12:30Dresda U19RB Lipsia U19   
13:00Werder Bremen U19Kiel U19   
14:00Magdeburg U19St. Pauli U19   
Germania
11:00Bayern U19Mainz U19   
11:00Heidenheim U19Ulm U19   
11:00Kaiserslautern U19Freiburg U19   
11:00Karlsruher U19Ingolstadt U19   
11:00Offenbach U19Augsburg U19   
11:00Saarbrucken U19Walldorf U19   
12:00Furth U19Stuttgart U19   
13:00Frankfurt U19Hoffenheim U19   
15:00Darmstadt U19Norinberga U19   
Germania
11:00B. Monchengladbach U19Bochum U19   
11:00Dortmund U19RW Essen U19   
11:00Dusseldorf U19Schalke U19   
11:00Wuppertaler U19Duisburg U19   
Giappone
07:00KashimaHiroshima2.203.602.95
07:00NagoyaVegalta Sendai1.554.335.00
07:00SapporoYokohama FC1.873.604.00
08:00TokyoYokohama M.2.503.502.45
09:00G-OsakaKashiwa2.603.752.40
10:00UrawaC-Osaka3.103.602.15
Giappone
07:00KanazawaOkayama   
07:00YamagataVerdy   
Giappone
07:00ToyamaYSCC   
Gibilterra
16:00Mons CalpeSt Josephs   
18:30Lions GibraltarGlacis United   
Giordania
17:00Al AhliAl Salt   
Grecia
17:15AEL LarissaAris2.503.102.85
19:30PanathinaikosVolos1.504.206.00
Guatemala
19:00MalacatecoXelaju   
21:05SanarateCoban Imperial   
23:10MunicipalDeportivo Achuapa   
Haiti
22:00Racing HaitienCavaly   
Honduras
23:00UPNFMReal Sociedad   
Inghilterra
13:30West HamManchester City7.905.301.39
16:00FulhamCrystal Palace2.953.202.60
18:30Manchester UtdChelsea2.503.752.65
21:00LiverpoolSheffield Utd1.266.5011.50
Inghilterra
13:30WatfordBournemouth2.303.303.30
16:00Bristol CitySwansea2.553.402.85
16:00CardiffMiddlesbrough2.303.303.30
16:00CoventryBlackburn3.103.602.30
16:00HuddersfieldPreston2.803.402.60
16:00MillwallBarnsley2.153.303.75
16:00NorwichWycombe1.286.0011.00
16:00QPRBirmingham2.453.303.10
16:00ReadingRotherham2.153.503.50
16:00Sheffield WedLuton1.853.604.50
16:00StokeBrentford3.003.402.45
Inghilterra
14:00Gillingham FCFleetwood2.953.402.35
16:00AccringtonBristol Rovers2.353.003.30
16:00BlackpoolMilton Keynes2.103.503.40
16:00BurtonWimbledon2.303.303.10
16:00DoncasterCrewe1.953.603.75
16:00HullPeterborough2.503.502.70
16:00LincolnIpswich2.553.402.65
16:00NorthamptonCharlton3.103.202.35
16:00Oxford UtdSwindon2.053.403.60
16:00ShrewsburyRochdale1.833.504.33
16:00SunderlandPortsmouth2.203.103.50
16:00WiganPlymouth2.203.403.20
Inghilterra
14:00ExeterScunthorpe1.654.005.00
16:00BarrowWalsall2.553.252.80
16:00Bradford CityNewport2.553.302.75
16:00Cambridge UtdBolton2.203.403.20
16:00CheltenhamMansfield1.953.603.75
16:00ColchesterHarrogate2.503.602.60
16:00GrimsbyCarlisle2.753.502.45
16:00MorecambeForest Green2.953.502.30
16:00OldhamPort Vale2.603.252.70
16:00SalfordCrawley1.754.004.33
16:00StevenageLeyton Orient2.453.302.85
16:00TranmereSouthend1.624.005.00
Inghilterra
16:00BlythSouthport   
16:00Boston UtdTelford   
16:00ChorleyKidderminster   
16:00GatesheadGloucester   
16:00HerefordYork   
16:00KetteringBradford PA   
Inghilterra
16:00ChelmsfordMaidstone   
16:00EbbsfleetHungerford   
Inghilterra
16:00Bamber BridgeBuxton   
16:00LancasterWarrington   
16:00MatlockScarborough   
16:00MickleoverGrantham   
16:00MorpethAshton Utd   
16:00RadcliffeGainsborough   
16:00StalybridgeBasford   
16:00WittonAtherton   
Inghilterra
16:00AlvechurchNeedham Market   
16:00BromsgroveHitchin   
16:00CoalvilleAFC Rushden & Diamonds   
16:00LowestoftStratford   
16:00Peterborough SportsSt. Ives   
16:00RedditchNuneaton   
16:00RoystonHednesford   
16:00RushallKings Langley   
16:00TamworthBiggleswade Town   
Inghilterra
16:00DorchesterSalisbury   
16:00FarnboroughBeaconsfield Town   
16:00Swindon STruro   
16:00TivertonWalton Casuals   
16:00Yate TownPoole   
Inghilterra
16:00Bognor RegisMargate   
16:00BrightlingseaFolkestone   
16:00CarshaltonEnfield Town   
16:00CheshuntKingstonian   
16:00Corinthian-CasualsLeatherhead   
16:00East ThurrockWorthing   
16:00HornchurchHorsham FC   
16:00MersthamPotters Bar   
Inghilterra
16:00AFC FyldeAltrincham   
16:00AldershotWoking   
16:00BanburyBury Town   
16:00BathHavant & W   
16:00Boreham WoodWimborne   
16:00Brackley TownMarske   
16:00Canvey IslandCray   
16:00ChesterMarine   
16:00ConcordChippenham   
16:00Dagenham & Red.Hartley Wintney   
16:00DarlingtonCambridge City   
16:00Eastbourne BoroDulwich Hamlet   
16:00EastleighWeston-super-Mare   
16:00FC UnitedGuiseley   
16:00Hemel HempsteadHampton & Richmond   
16:00IlkestonHartlepool   
16:00King’s LynnNotts County   
16:00LeistonBarnet   
16:00MaidenheadCray Valley PM   
16:00Maldon & TiptreeHaringey   
16:00SholingTorquay   
16:00Solihull MoorsWrexham   
16:00South ShieldsHalifax   
16:00StaffordSkelmersdale   
16:00StockportChesterfield   
16:00SuttonBromley   
16:00TonbridgeTaunton   
16:00WealdstoneHayes & Yeading   
16:00WeymouthOxford City   
16:00YeovilDover   
Inghilterra
14:00Liverpool U23Chelsea U23   
14:00Manchester City U23Arsenal U23   
Inghilterra
12:00Brighton U18West Ham U18   
12:00Everton U18Liverpool U18   
12:30Tottenham U18Reading U18   
13:00Aston Villa U18Fulham U18   
13:00Blackburn U18Middlesbrough U18   
13:00Chelsea U18Norwich U18   
13:00Crystal Palace U18Leicester U18   
13:00Derby U18Manchester Utd U18   
13:00West Brom U18Arsenal U18   
14:00Sunderland U18Burnley U18   
15:00Newcastle Utd U18Manchester City U18   
15:00Wolverhampton U18Leeds U18   
Irlanda
18:00Sligo RoversCork City   
20:30BohemiansFinn Harps   
Irlanda
16:00BrayGalway   
16:00DroghedaWexford1.118.0019.00
Irlanda del Nord
16:00C. RangersLarne   
16:00DungannonWarrenpoint   
16:00GlentoranGlenavon   
16:00PortadownColeraine   
18:30BallymenaLinfield   
Isole Far Oer
15:00ArgirHB Torshavn   
20:00RunavikVikingur   
Italia
15:00AtalantaSampdoria1.455.006.50
18:00GenoaInter9.005.001.38
20:45LazioBologna1.784.204.20
Italia
14:00EntellaVenezia   
14:00MonzaChievo   
14:00PordenoneReggina   
14:00ReggianaCittadella   
14:00SalernitanaAscoli   
14:00SpalL.R. Vicenza   
16:00PescaraFrosinone   
Italia
15:00CarpiCesena   
Italia
20:45Virtus FrancavillaPotenza   
Italia
13:00Milan U19Sassuolo U19   
15:00Lazio U19Roma U19   
Italia
14:30Chievo U19Parma U19   
14:30Cittadella U19Verona U19   
14:30Cremonese U19Brescia U19   
14:30Monza U19Udinese U19   
14:30Pordenone U19Venezia U19   
14:30Vicenza U19Reggiana U19   
15:00Cosenza U19Benevento U19   
15:00Lecce U19Salernitana U19   
15:00Pescara U19Frosinone U19   
15:00Pisa U19Crotone U19   
15:00Reggina U19Napoli U19   
15:00Spezia U19Entella U19   
Kuwait
16:35Al ArabiBurgan   
16:35YarmoukAl-Fahaheel   
18:50Al SulaibikhatAl Salmiya   
18:50Al TadamonAl Jahra   
Libano
14:30Al SahelTadamon   
14:30SafaAl Akhaa Al Ahli   
Lituania
19:00FK PanevezysSuduva   
Macao
10:00Monte CarloTak Chun Ka I   
12:00Hang SaiCheng Fung   
Macedonia del Nord
14:30ShkupiSileks   
Macedonia del Nord
14:30BregalnicaRosoman 83   
14:30FK SkopjeFK Korab   
14:30Kadino SkopjeKF Gostivar   
14:30Kozuv GevgelijaKit Go Pehchevo   
14:30OhridLabunishta   
14:30OsogovoPlackovica   
14:30Sloga VinicaPobeda   
14:30TikvesSasa   
14:30Vardari ForinoVeleshta   
14:30VellazerimiDrita   
Malta
15:00Senglea AthleticsTarxien   
19:15GziraZejtun Corinthians   
Malta
19:15FguraMqabba FC   
Messico
02:30PueblaLeon4.203.501.78
00:00QueretaroNecaxa2.103.303.40
Messico
19:00TapatioTlaxcala   
Messico
23:00UruapanCanoneros Marina   
00:00Gavilanes de MatamorosLeones Negros 2   
03:00AlacranesCimarrones de Sonora 2   
19:00Atl. San Luis 2Mineros de Fresnillo   
22:00PionerosCiervos   
00:00MazorquerosColima FC   
Moldavia
13:00Codru LozovaMilsami   
16:00S. TiraspolFloresti   
Nicaragua
17:00Ferretti U20CD Junior U20   
22:00Managua FC U20Real Madriz U20   
Norvegia
18:00StartSandefjord2.303.603.10
20:30BrannStabaek2.003.753.60
Norvegia
14:00ÅsaneKFUM Oslo2.153.753.00
14:00StrømmenRaufoss2.553.252.75
15:30Ham-KamSogndal3.754.001.85
15:30JervOygarden1.664.334.33
15:30KongsvingerRanheim4.754.001.68
15:30Stjordals BlinkTromsø4.504.501.63
15:30Ull/KisaGrorud2.153.753.00
Norvegia
16:00SkeidHalden   
17:00TromsdalenHodd   
Norvegia
14:00FlekkeroyEgersunds   
14:00V. HaugesundBryne   
16:00AskerSotra   
Olanda
16:30VenloAjax14.506.901.19
18:45UtrechtTwente1.703.954.70
20:00ZwolleWillem II2.453.552.70
21:00HeerenveenFC Emmen1.704.154.45
Panama
22:00San FranciscoChiriqui   
Paraguay
00:3012 de OctubreDiaz   
23:00Sp. LuquenoRiver Plate   
Polonia
15:00WislaPodbeskidzie1.903.753.60
17:30SlaskJagiellonia2.203.403.10
20:00Pogon SzczecinLegia3.403.302.10
Polonia
12:40KoronaStomil Olsztyn1.953.403.75
18:00Radomiak RadomLKS Lodz3.403.502.05
Polonia
13:00ElblagPolkowice2.953.402.15
13:00GarbarniaHutnik Krakow   
14:15SkraKatowice3.303.501.95
15:00Blekitni StargardLech 22.453.202.65
17:00LublinBytovia Bytow2.653.202.45
18:00KKS KaliszS. Rzeszow2.653.252.40
18:00PruszkowPogon Siedlce2.153.402.95
Polonia
11:00RadomskoBlonianka Blonie   
14:00Biala PiskaWasilkow   
14:00Huragan MoragUrsus Warszawa   
14:00SkierniewiceLegionowo   
14:00ZambrowSwit   
15:00Jagiellonia IIPelikan   
15:00KS KutnoConcordia Elblag   
Polonia
13:00Pomorzanin TorunGwardia Koszalin   
14:00MieszkoGornik Konin   
14:00Nielba WagrowiecStarogard Gdanski   
14:00Unia JanikowoChemik Police   
15:00JarocinElana Torun   
15:00SwinoujscieGryf Wejherowo   
17:00Kotwica KolobrzegKoszalin   
Polonia
14:00Z. GoraZaglebie 2   
14:30Bielsko-BialaSleza Wroclaw   
14:30BrzegWarta Gorzow   
14:30Foto-Higiena GacPolonia B.   
14:30Gwarek Tarnowskie GoryPolonia Swidnica   
14:30Legnica 2Gornik Z. 2   
14:30NysaPiast Zmigrod   
14:30PawlowiceGoczalkowice Zdroj   
14:30ROW RybnikKluczbork   
Polonia
14:00Lewart LubartowWolka Pelkinska   
14:00Siarka TarnobrzegOstrowiec   
15:00Chelmianka ChelmKorona 2   
15:00Podhale Nowy TargHetman Zamosc   
15:00Wisloka DebicaJutrzenka Giebultow   
18:00Wisla PulawyCracovia 2   
Polonia
12:00Jagiellonia U18Lechia U18   
12:00Slask U18Pogon Szczecin U18   
12:30Cracovia U18Gornik Z. U18   
Portogallo
16:30NacionalFerreira2.603.302.70
19:00Santa ClaraSporting4.333.401.87
21:30FC PortoGil Vicente1.206.5013.00
Portogallo
12:00VizelaAcademica   
16:00CD Cova da PiedadeLeixoes   
16:00FC Porto BChaves   
16:00VilafranquenseCasa Pia   
18:00Benfica BAcademico Viseu   
Portogallo
13:00GD BragancaMirandela   
15:00Sao MartinhoRio Ave B   
16:00CDC MontalegreMerelinense   
16:00MontijoFontinhas   
16:00ParedesU. Madeira   
16:00PevidemBerco   
16:00VilaverdensePedras Salgadas   
18:00CamachaGuimaraes B   
18:00CD Rabo PeixeSC Praiense   
Portogallo
12:00CD Cova da Piedade U23Belenenses U23   
12:00Leixoes U23Boavista U23   
12:00Maritimo U23Portimonense U23   
12:00Rio Ave U23Academica U23   
Qatar
16:30Al-WakraAl Arabi   
18:45Qatar SCUmm-Salal   
Repubblica Dominicana
23:00Atletico PantojaSan Cristobal   
22:00JarabacoaVega Real   
Romania
13:00UTA AradChindia Targoviste2.503.002.85
18:30AstraPoli Iasi2.303.402.85
20:45Sepsi Sf. GheorgheDin. Bucuresti2.703.252.50
Romania
10:00AerostarComuna Recea2.403.252.65
10:00ASU Poli TimisoaraCSM Slatina1.753.404.33
10:00Gloria BuzauViitorul Tg. Jiu2.103.203.25
10:00Metaloglobus BucharestCsikszereda M. Ciuc1.953.303.50
10:00PanduriiRipensia Timisoara3.503.301.95
10:00Turnu MagureleCSM Resita1.683.504.50
10:00Unirea SloboziaCalarasi2.803.252.30
10:30ConcordiaF. Constanta2.153.103.20
Russia
13:00Din. MoscaSochi2.053.253.75
15:30ZenitKazan1.425.006.50
18:00KrasnodarSp. Mosca2.503.502.65
18:00Lok. MoscaR. Volgograd1.524.006.50
Russia
07:00SKA KhabarovskChertanovo M.   
12:00Krasnodar 2D. Bryansk   
13:00OrenburgYenisey   
13:00YaroslavlTekstilshtik   
14:00Akron TogliattiNeftekhimik   
15:00Volgar-AstrakhanSp. Mosca 2   
16:00FK ChaykaNizhny Novgorod   
16:00F. VoronezhSamara   
16:00T. MoscaAlania Vladikavkaz   
16:00Veles MoscowTomsk   
18:00BaltikaOmsk   
Russia
09:00SakhalinKrasnyy SGAFKST   
13:00Khimik-ArsenalKvant   
13:00Znamya NoginskKaluga   
14:00Salyut-BelgorodKursk   
15:00M. LipetskVidnoe   
15:00RyazanKhimki 2   
16:00Saturn RamenskoyeF. Voronezh 2   
Russia
10:00Ural U19CSKA Mosca U19   
12:00Khimki U19UOR U19   
12:00R. Volgograd U19Arsenal Tula U19   
13:00FK Rostov U19Din. Mosca U19   
13:00Konoplev Academy U19Zenit U19   
13:00Ufa U19Kazan U19   
17:00Lok. Mosca U19FK Strogino Moscow U19   
San Marino
15:00CailungoFolgore   
15:00FiorentinoPennarossa   
15:00La FioritaFaetano   
15:00Tre FioriMurata   
Scozia
16:00KilmarnockHibernian   
16:00MotherwellRoss County1.783.754.33
16:00St. JohnstoneDundee Utd1.903.504.00
16:00St. MirrenHamilton1.873.753.75
Scozia
16:00AlloaDunfermline3.753.751.87
16:00Dundee FCMorton1.783.604.33
16:00InvernessAyr2.003.503.50
16:00Queen of SouthRaith2.653.252.60
Scozia
16:00DumbartonClyde3.003.752.10
16:00East FifeMontrose2.053.753.10
16:00FalkirkForfar1.444.755.50
16:00Partick ThistleAirdrieonians1.903.603.60
16:00PeterheadCove Rangers3.503.751.90
Scozia
16:00AnnanStranraer2.453.602.55
16:00Edinburgh CityCowdenbeath1.574.334.75
16:00ElginBrechin1.504.755.00
16:00Queen's ParkAlbion Rovers1.355.007.00
16:00StenhousemuirStirling2.303.402.85
Scozia
16:00BerwickEast Kilbride   
16:00Bo'ness UnitedCaledonian Braves   
16:00Cumbernauld ColtsEdinburgh University   
16:00Gala FairydeanCivil Service Strollers   
16:00Gretna 2008BSC Glasgow   
16:00Kelty HeartsDalbeattie Star   
16:00Stirling UniversityVale Of Leithen   
Serbia
14:30Sloga KraljevoZeleznicar Pancevo   
14:30Sremska MitrovicaJagodina   
Singapore
11:30Albirex NiigataLion City   
11:30GeylangBalestier Khalsa   
Slovacchia
17:00NitraMichalovce   
17:00PohronieSenica   
17:00RuzomberokZilina   
17:00SeredZ. Moravce-Vrable   
17:00TrnavaTrencin   
Slovenia
15:45CeljeGorica   
18:00MariborKoper   
Slovenia
14:00DobNK Krka   
14:00Jadran DekaniBeltinci   
14:00RadomljeFuzinar   
14:00TriglavNafta   
17:00RudarPrimorje   
19:00BreziceBilje   
Spagna
13:00OsasunaAth. Bilbao3.202.952.60
16:00BarcellonaReal Madrid2.203.753.10
18:30SivigliaEibar1.484.507.00
21:00Atl. MadridBetis1.584.206.00
Spagna
18:15CartagenaLas Palmas   
18:15LogronesLugo   
20:30AlmeriaFuenlabrada   
20:30CastellonGirona   
Spagna
18:30Burgos CFGijon B   
Spagna
16:30Alaves BArenas Club   
18:30LaredoBarakaldo   
Spagna
12:00Villarreal BLevante B   
18:30AndorraEspanyol B   
19:00L'HospitaletLleida   
Spagna
19:30Extremadura UDVillarrubia   
Sudafrica
15:30BarokaMaritzburg Utd2.552.703.20
15:30Bloem CelticGolden Arrows2.252.853.50
15:30KaizerMamelodi2.902.952.50
18:00Cape Town CityChippa United1.953.004.20
20:15AmazuluOrlando4.202.902.00
20:15SupersportBlack Leopards1.703.305.50
Sudan
19:00Al-HilalAl-Merreikh   
Sud Corea
07:00SeoulGangwon   
09:30IncheonBusan   
Sud Corea
06:30JeonnamDaejeon   
09:00AsanAnyang   
09:00JejuSuwon City   
Sud Corea
07:00Jeonju CitizenGyeongju Citizen   
08:00Pyeongtaek CitizenChuncheon   
10:00Cheongju JikjiYangju Citizen   
08:00GimhaeGangneung   
08:00Gimpo C.Busan Kyotong   
08:00HwaseongGyeongju KHNP   
08:00Mokpo CityDaejeon Korail   
Svezia
15:00DjurgardenSirius1.993.553.70
15:00HackenMjallby1.594.255.45
Svezia
17:30HalmstadVästerås SK1.604.005.50
17:30OrgryteÖsters2.603.402.60
Svezia
13:00Orebro Syr.Karlslunds   
14:00IFK BergaBrommapojkarna   
14:00SandvikensIK Frej   
14:00TabyVasalunds   
17:00SylviaGefle   
Svezia
13:00QvidingSkövde   
14:00EskilsminneUtsiktens   
14:00KarlskronaMotala   
15:00Assyriska IKTorns   
15:00Linkoping CityLunds   
Svezia
13:00Storfors AIKSandviks   
Svezia
13:00FC ArlandaKungsangens   
Svezia
14:00BK AstrioPrespa Birlik   
Svezia
13:00Eskilstuna CityRynninge   
Svezia
14:00TorslandaTidaholm IFK   
Svezia
13:00SmedbyIFK Hassleholm   
Svezia
13:00FrölundaDalstorps IF   
Svezia
13:00AIK DBollstanas D   
15:00Alvsjo DMallbackens D   
15:00Kvarnsvedens DSandvikens D   
Svizzera
19:00LuganoSt. Gallen2.903.402.30
19:00VaduzZurigo2.553.602.50
Svizzera
17:30WilLausanne Ouchy   
18:00WinterthurChiasso   
18:30AarauXamax   
19:00GrasshoppersSchaffhausen   
Svizzera
16:00BavoisBellinzona   
16:00Bruhl SGKoniz   
16:00YF JuventusBlack Stars   
16:00Zurigo IIRapperswil   
17:00Etoile-CarougeSion II   
17:30YverdonBreitenrain   
18:00NyonnaisCham   
Svizzera
17:00BulleOberwallis Naters   
17:00EchallensMeyrin   
17:30LancyAzzurri Lausanne   
17:30MartignyLausanne II   
17:30VeveyTerre Sainte   
18:00Young Boys IIChenois   
Svizzera
16:00BadenLangenthal   
16:00GoldauMuttenz   
16:00SolothurnSchotz   
16:00WohlenZug   
Svizzera
16:00BalzersThalwil   
16:00DietikonLinth   
16:00Red Star ZurichKosova   
16:00TuggenHongg   
16:00Wettswil-BonstettenWinterthur II   
Tanzania
13:00IhefuNamungo   
15:00Coastal UnionGwambina   
15:00Kagera SugarMbeya City   
Thailandia
12:45Nakhon RatchasimaBangkok Utd   
13:00Samut Prakan CitySuphanburi   
14:00RatchaburiRayong FC   
15:00Port MTI FCPrachuap   
Thailandia
12:45Udon ThaniAyutthaya Utd   
13:00SisaketKhonkaen Utd.   
14:00Customs UtdUthai Thani   
14:00PhraeChiangmai FC   
15:00RanongLampang   
Turchia
12:30AnkaragucuHatayspor2.453.352.70
15:00GaziantepKonyaspor2.653.252.55
18:00BasaksehirAntalyaspor1.683.804.80
18:00Erzurum BBGalatasaray4.053.601.84
Turchia
12:30UmraniyesporAltinordu   
18:00SamsunsporKeciorengucu   
Turchia
13:00BayburtElazigspor   
13:00Kirsehir BelediyesporEtimesgut   
Turkmenistan
13:00EnergetikSagadam   
13:00FC AsgabatAhal   
13:00Kopetdag AsgabatMerw   
13:00NebitciAltyn Asyr   
Ucraina
13:00VorsklaShakhtar7.504.751.38
16:00Dyn. KyivOleksandriya1.305.508.50
16:00Olimpik DonetskDesna6.004.201.52
18:30LvivDnipro-13.303.602.05
Ucraina
11:00ChaikaPodillya Khmelnytskyi   
14:00Kryvbas 2020Balkany   
14:00NikopolPeremoga Dnipro   
16:00CherkashchynaYarud Mariupol   
16:00ChernihivUzhhorod   
16:00DunaivtsiObolon 2   
16:00Real PharmaMykolaiv 2   
Ucraina
11:00Zorya U21Rukh Lviv U21   
14:00Inhulets U21Mariupol U21   
14:00Kolos Kovalivka U21Minaj U21   
Ungheria
14:45MTK BudapestKisvarda1.953.603.40
17:00PaksHonved2.083.553.10
19:30FerencvarosUjpest1.404.756.50
Uruguay
23:45Cerro LargoMontevideo City   
19:15ProgresoPlaza Colonia   
21:30FenixBoston River   
00:30Defensor Sp.Penarol   
Uruguay
17:00AlbionVilla Teresa   
17:00AtenasSud America   
17:00CerritoRacing Montevideo   
17:00RochaRampla Juniors   
17:00TacuaremboJuventud   
17:00Villa EspanolaCentral Esp.   
USA
02:30Nashville SCNew England Revolution2.753.602.40
21:30Inter MiamiOrlando City2.053.753.30
22:00Atlanta UtdDC United1.684.004.75
USA
19:00Orlando City BGreenville   
00:30Richmond KickersChattanooga Red Wolves   
Uzbekistan
12:30Termez SurkhonPakhtakor   
14:30SogdianaNavbahor Namangan   
Venezuela
23:00La GuairaLara   
Vietnam
13:00Than Quang NinhHo Chi Minh   
14:15Hanoi FCBinh Duong   
Vietnam
10:30An Do-An GiangBa Ria Vung Tau   
10:30Khanh HoaBinh Dinh   
12:00Pho HienBinh Phuoc