Calcio - Mercoledi 22/05, 2019

Algeria
23:30Bel AbbesMC Alger   
23:30Bordj Bou ArreridjMedea   
23:30Hussein DeyJS Kabylie   
23:30MO BejaiaBelouizdad   
23:30SaouraSetif   
23:30TadjenantConstantine   
23:30USM AlgerOran   
Argentina
23:10EstudiantesSarmiento Resistencia   
Asia
12:00Guangzhou Evergrande (Chn)Daegu (Kor)   
12:00Gyeongnam (Kor)Johor DT (Mys)   
12:00Kashima (Jpn)Shandong Luneng (Chn)   
12:00Melbourne Victory (Aus)Hiroshima (Jpn)   
Australia
11:15PeninsulaEastern Suburbs   
11:30Brisbane CitySunshine Coast   
11:30Olympic FCMagpies Crusaders   
11:30Queensland LionsGold Coast   
Austria
19:30Sturm DNeulengbach D   
Bangladesh
12:00Brothers U.Mohammedan   
15:00Rahmatgonj MFSSheikh Jamal   
Belgio
20:30KortrijkCharleroi   
Belgio
20:00Lierse K.Virton   
20:00Thes SportDeinze   
Benin
17:00ASOSSoleil   
17:00ASVOUpi Onm   
17:00Avrankou OmnisportUSS Krake   
17:00BemberekeDragons   
17:00Buffles du BorgouDynamo Abomey   
17:00Energie SportsJAC   
17:00FC EsaeJS Pob   
Bielorussia
17:45VitebskEnergetik-BGU   
19:45ZhodinoSoligorsk   
Bolivia
21:00DestroyersNacional Potosi   
00:15J. WilstermannBlooming   
Bosnia & Herzegovina
17:30CapljinaNK Novi Travnik   
17:30HNK OrasjeIgman K.   
17:30Jedinstvo BihacMetalleghe   
17:30KakanjGorazde   
17:30TOSK TesanjGradacac   
17:30Velez MostarNK Vitez   
17:30VisokoBratstvo Gracanica   
17:30ZiviniceOlimpic Sarajevo   
Bosnia & Herzegovina
17:00KozaraBorac Banja Luka   
17:00Podrinje JanjaSloga Crnjelovo   
17:00PrijedorZeljeznicar Banja Luka   
17:00Drina ZvornikMrkonjic Grad   
17:00ModricaSlavija   
17:00Sutjeska FocaTekstilac   
Brasile
00:15CriciumaGuarani   
02:30BragantinoFigueirense   
Brasile
00:15Sampaio CorreaPalmeiras   
Bulgaria
19:00Septemvri SofiaDunav Ruse   
Camerun
16:30Union DoualaUnisport Bafang   
Canada
23:00HFX WanderersVaughan   
Cipro
18:00APOELAEL Limassol   
Congo
15:00JS TalangaiOtoho d'Oyo   
17:00CARA BrazzavilleEtoile du Congo   
Congo DR
16:30AS ManiemaFC Renaissance   
16:30Mont BleuMotema Pembe   
Croazia
18:00Din. ZagabriaRijeka   
Danimarca
19:00B.93AB Copenhagen   
19:00BrabrandVanløse   
19:00HellerupBronshoj   
19:00MiddelfartAarhus Fremad   
19:00RingkobingJammerbugt   
19:00SkiveKolding   
Danimarca
19:00Dalum IFSlagelse B&I   
19:00HillerodAvarta   
19:00KjellerupVejgaard   
19:00MarienlystTarup-Paarup   
19:00OdderSydvest   
Egitto
22:00IsmailyAl Ahly   
22:00PyramidsNogoom FC   
Estonia
18:00NarvaMaardu   
18:30TammekaFlora   
Finlandia
17:30TPVEkenas   
Germania
19:00Wolfsburg IIBayern II   
Germania
19:30Arminia LudwigshafenJagersburg   
19:30DiefflenPfeddersheim   
19:30EmmelshausenKoblenz   
19:30EngersMechtersheim   
19:30Hertha WiesbachVFB Dillingen   
19:30Kaiserslautern IITrier   
19:30RochlingIdar-Oberstein   
19:30Schott MainzHassia Bingen   
19:30TuS RW KoblenzKarbach   
Germania
19:30BremerAltona   
Giappone
12:00C-OsakaOita   
12:00IwataShimizu   
12:00KashiwaVegalta Sendai   
12:00KobeNagoya   
12:00Sagan TosuTokyo   
12:00ShonanSapporo   
12:00V-Varen NagasakiYokohama M.   
12:00YamagaG-Osaka   
Grecia
18:00OFI CretePlatanias   
Indonesia
15:30PerselaPersipura   
15:30Pusamania BorneoArema   
Iraq
15:00Al DiwaniyaErbil   
15:00BaghdadNaft Missan   
21:00Al TalabaAl Bahri   
21:00Al WasatAl Naft   
Isole Far Oer
19:00KlaksvikHB Torshavn   
Italia
21:00VeronaPescara   
Italia
17:00CatanzaroFeralpiSalò   
20:30CataniaPotenza   
20:30ImoleseMonza   
20:30PisaCarrarese   
20:30ViterbeseArezzo   
Italia
16:00CesenaPergolettese   
16:00ComoLecco   
16:00PicernoAvellino   
Italia
15:00Genoa U19Fiorentina U19   
Kazakistan
14:00OrdabasyAtyrau   
15:00TobolKaisar   
Kenya
13:00SofapakaChemelil   
14:00Kakamega HomeboyzSony Sugar   
14:00Mathare Utd.Bandari   
14:00Nzoia SugarKenya CB   
14:00Ulinzi StarsKariobangi Sharks   
14:00Western StimaPosta Rangers   
15:15Gor MahiaVihiga United   
Lettonia
17:00BFC DaugavpilsVentspils   
18:45RFSValmiera   
Liberia
17:00JubileeLPRC Oiler   
17:00LISCR FCFassell   
17:00NPA AnchorsKeitrace   
Lituania
17:00Kauno ZalgirisStumbras   
19:00SuduvaZalgiris   
Macao
13:05Chao Pak KeiTim Iec   
15:00Monte CarloMacau U23   
Macedonia del Nord
18:30Makedonija GPAkademija Pandev   
Moldavia
19:30S. TiraspolSfintul   
Mondo
14:00Guangzhou R&F (Chn)Monchengladbach (Ger)   
18:30Chemie Leipzig (Ger)Dusseldorf (Ger)   
21:00Messico DNuova Zelanda D   
Niger
17:15EspoirUrana   
17:15SahelASFAN   
Norvegia
17:00StrømmenBodo/Glimt   
18:00ArendalOdd   
18:00AskerKFUM Oslo   
18:00Baerum SportsklubbNotodden   
18:00BrattvagKristiansund   
18:00EgersundsBryne   
18:00FloroAalesund   
18:00FloyaAlta   
18:00FramRaufoss   
18:00FyllingsdalenNest-Sotra   
18:00GrorudHam-Kam   
18:00HaldenLilleström   
18:00HarstadTromsdalen   
18:00HoddSogndal   
18:00JervSandefjord   
18:00KjelsåsSkeid   
18:00LevangerStjordals Blink   
18:00LørenskogUll/Kisa   
18:00MelboTromsø   
18:00MossKongsvinger   
18:00NardoRanheim   
18:00Pors GrenlandMjondalen   
18:00SotraHaugesund   
18:00TillerRosenborg   
18:00V. HaugesundSandnes   
19:00EidsvoldVålerenga   
20:00FredrikstadSarpsborg 08   
Olanda
18:30Den BoschG.A. Eagles   
18:30ExcelsiorWaalwijk   
20:45GraafschapCambuur   
20:45Sparta RotterdamFC Oss   
Polonia
19:00Korona U18Gornik Z. U18   
Repubblica Ceca
16:30UnicovHulin   
Repubblica Ceca
17:00Vysoke MytoSlatinany   
Repubblica Ceca
19:15OstravaSlavia Praga   
Repubblica Ceca
14:00Ceske Budejovice U21Zlin U21   
Romania
17:30CalarasiConcordia   
20:00Din. BucurestiPoli Iasi   
Romania
15:00Heniu Prundu Bargaului DOl. Cluj D   
10:00Universitatea Alexandria DVasas Odorhei D   
10:00CSS Targoviste DBaia Mare D   
Russia
17:30UralLok. Mosca   
Sierra Leone
17:30East End TigersDiamond Stars   
18:30Central ParadeFreetown City   
Slovacchia
17:00GabcikovoTrnava B   
Slovenia
16:55CeljeRudar   
16:55GoricaAluminij   
16:55MariborKrsko   
16:55O. LjubljanaMura   
16:55TriglavDomzale   
Sudafrica
15:00TshakhumaMaritzburg Utd   
Sud America
00:15River Plate (Uru)Colon (Arg)   
00:15Royal Pari (Bol)Macara (Ecu)   
00:15U. Catolica (Ecu)Melgar (Per)   
02:30Aguilas (Col)Independiente (Arg)   
02:30U. Calera (Chi)Atletico-MG (Bra)   
02:30U. Espanola (Chi)Sporting Cristal (Per)   
22:00Zulia (Ven)Palestino (Chi)   
00:15Dep. Cali (Col)Penarol (Uru)   
00:15Sol De America (Par)Botafogo RJ (Bra)   
Svezia
19:00HalmiaHittarps   
Svizzera
20:00GrasshoppersSion   
20:00LuzernZurigo   
20:00St. GallenYoung Boys   
20:00ThunBasilea   
20:00XamaxLugano   
Svizzera
20:00MartignyVevey   
Tanzania
15:00MwaduiAfrican Lyon   
15:00NdandaLipuli   
15:00Young AfricansMbeya City   
19:00AzamMtibwa Sugar   
Tunisia
16:00Ben GuerdaneMonastir   
16:00BizertinStade Gabesien   
16:00GabesHammam-Lif   
16:00MetlaouiClub Africain   
16:00SfaxienEtoile Sahel   
16:00US TataouineStade Tunisien   
Turchia
18:00GaziantepOsmanlispor   
20:00Adana DemirsporHatayspor   
Turkmenistan
15:00EnergetikAltyn Asyr   
Ucraina
16:00LvivZorya   
16:00MariupolOleksandriya   
18:30ShakhtarDyn. Kyiv   
USA
01:30Peachtree City MOBABantams   
00:30WestonTreasure Coast