Calcio - Domani 21/05, 2019

Algeria
17:00MlilaParadou   
23:30Bel AbbesMC Alger   
23:30Bordj Bou ArreridjMedea   
23:30Hussein DeyJS Kabylie   
23:30MO BejaiaBelouizdad   
23:30SaouraSetif   
23:30TadjenantConstantine   
23:30USM AlgerOran   
Argentina
02:10Central CordobaAlmagro   
Argentina
02:00AlvaradoSol de Mayo   
Asia
12:00Jeonbuk (Kor)Buriram (Tha)   
12:00Shanghai SIPG (Chn)Ulsan Hyundai (Kor)   
12:00Sydney FC (Aus)Kawasaki (Jpn)   
12:00Urawa (Jpn)Beijing Guoan (Chn)   
16:00Lok. Tashkent (Uzb)Al-Rayyan (Qat)   
20:00Al Wasl (Uae)Al Zawraa (Irq)   
20:00Zob Ahan (Irn)Al Nasr Riyadh (Sau)   
21:00Al-Ittihad FC (Sau)Al-Wahda (Uae)   
Bangladesh
12:00ArambaghSaif Sporting Club   
12:00BJMCAbahani Chittagong   
Brasile
01:00CRBCoritiba   
00:15CriciumaGuarani   
Brasile
01:00FerroviarioGlobo   
01:00RemoYpiranga FC   
Brasile
00:00URTSerra   
01:00BrusqueGaucho   
01:15ItabaianaInterporto   
02:10Uniao RondonopolisPatrocinense   
Bulgaria
17:00Botev PlovdivLudogorets   
17:00LevskiCSKA Sofia   
20:00Cherno MoreBeroe   
Colombia
01:00LeonesReal Cartagena   
03:00ChicoQuindio   
Danimarca
19:00SkovshovedBK Frem   
Ecuador
02:15Guayaquil CityAucas   
Egitto
22:00El GaishAl Ittihad   
22:00El MasryEl Entag El Harby   
22:00EnppiMisr Elmaqasah   
22:00SmouhaPetrojet   
22:00Wadi DeglaHaras El Hodood   
Estonia
18:30LevadiaKalju   
Finlandia
17:30Lahden ReipasMiPK   
Francia
20:45Paris FCLens   
Indonesia
15:30PersebayaKalteng Putra   
16:30Bali UnitedBhayangkara Utd   
Iraq
15:00Al NajafAl Kahraba   
21:00Naft Al JunoobAl Karkh   
Irlanda
20:45St. PatricksDerry City   
Italia
21:00CittadellaBenevento   
Lettonia
17:30JelgavaSpartaks   
17:30Metta/LUFK Liepaja   
Lituania
17:00AtlantasPalanga   
19:00RiteriaiFK Panevezys   
Mondo
17:00B. Jerusalem (Isr)Atl. Madrid (Esp)   
Mondo
12:00Croazia U18Repubblica Ceca U18   
12:00Ucraina U18Spagna U18   
17:00Russia U18Messico U18   
18:00Slovacchia U18Inghilterra U18   
Norvegia
18:00ElverumStabaek   
Olanda
18:30UtrechtHeracles   
20:45VitesseGroningen   
Paraguay
00:30Sp. LuquenoDep. Capiata   
Polonia
17:00Wislanie JaskowiceHutnik Krakow   
Polonia
14:00UJ Krakow DAZS Wroclaw D   
Romania
17:30FC HermannstadtBotosani   
Romania
19:30U. ClujSportul Snagov   
Sud America
00:15River Plate (Uru)Colon (Arg)   
00:15Royal Pari (Bol)Macara (Ecu)   
00:15U. Catolica (Ecu)Melgar (Per)   
Svezia
19:00DegerforsDalkurd   
19:00GAISVästerås SK   
Svezia
19:00BromollaLunds   
19:00IK FrankeUpsala   
19:00Vargarda IKLindome   
Svizzera
19:30St. Gallen IILinth   
Tanzania
15:00MbaoKinondoni MC   
Turchia
15:00KaragumrukManisa   
15:00SariyerSakaryaspor   
Ucraina
16:00Ch. OdessaKarpaty   
16:00DesnaVorskla   
18:30A. KievOlimpik Donetsk   
Ucraina
12:00Shakhtar U21Din. Kiev U21   
12:00Vorskla U21Oleksandriya U21   
14:00A. Kiev U21Zorya U21   
11:00Mariupol U21Lviv U21   
USA
01:00SarasotaDaytona   
02:00Houston FCCorpus Christi FC   
02:00Tormenta IIDiscoveries   
17:00Flint CityChicago United